HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
10.7.03
Těšíte se na Pomezí? My se těšíme moc. Včera jsme na zkoušce jakotako dali dohromady tři nové písničky. Snad je tam zahrajem, jsou myslím docela povedené. Podle programu máme hrát v sobotu okolo 21:00.
Hned na druhý den v neděli budeme k vidění a slyšení okolo 14:00 na jablunkovském náměstí v rámci akce
Jablunkovský jarmark.
No a večer hurá do městského lesa na koncert skupin Čechomor a Benedikta.

Na letošním Gorolu asi nebudeme hrát, i když nám to slíbili. Zatím nevíme, proč se organizátoři takto rozhodli...
Jano


1.7.03
Máme tady prázdniny. Ve čtvrtek jsme hráli na pařbě hokejistů z Třince a fotbalistů z Nýdku. Ti měli předtím fotbálový zápas, který prý skončil remízou. Trošku jsme z toho měli strach, protože jsme měli dva záskoky. Ale nakonec se to zvládlo. Akorát jsme neměli šanci skončit o domluvené půlnoci, protože hokejisti byli rozjaření, jak kdyby přivezli zlatou z Nagana. Také máme novou přezdívku pro zvukaře. Sekýrka. On i masér hokejistů určitě budou vědět, oč se jedná.
Noc plná hvězd . Měl jsem z toho strach, když jsem slyšel, jak tam někteří pijou pivo, pak se do kelímku vymočí a hážou to za sebe. Ale ono se toho taky namluví. Hráli jsme v 9.15 a bylo to úplně v poho. Pravda, těch kelímku po tom trávníku už bylo značně, ale lidi byli v klidu, probouzeli se, reagovali i na nás a někteří dokonce i podle pohybu úst s náma zpívali. A to hraní na ten aparát. Zážitek. Člověk řekne slovo a cítí se jak obr. Dva jeřáby po stranách pódia a na nich zavěšené bedny. A hrajou i do nebe. Normálně se mi tam chtělo po hraní zůstat.
Dny Jablunkovska v Hrádku. Hráli jsme tam před Petrem Nagyem a navážel jsem se tam do Bubleho věku. Že se narodil, když ještě Jablunkov byl na území Hrádku a že byl taky u toho, jak vznikala písníčka "Kdož sú Boží bojovníci". Petra Nagyho sice moc nemusím, ale líbilo se mi jak okomentoval písničku "So mnou nigdy nezostárneš". Je prý věnována virusu HIV. Tak pozor na sex a zdař. Tom


24.6.03
V Děhýlově na Festivalu za vodou se hrálo už od 10.00. Nádherné prostředí u řeky Opavice. Dvě pódia a na jednom z nich už hrají mě stále neoslovující Tempo Di Vlak. Budiž mi odpuštěno. My jsme začínali v 11.00. Měli jsme zřejmě úspěch. Publikum nám bylo příznivě nakloněno a byl i přídavek. Taky dík za podporu našemu ostravskému fanclubu. Možná si tam ještě letos zahrajeme.
Prešov. Sigord. Festival dobrej hudby. Vyjeli jsme už v 9.00 v pátek a posilňovali se vitamíny B12(borovička a 12°pivo). Když jsme jeli kolem Spišského hradu, tak jsme už byli téměř předávkování. Kamarádi Mloci byli na nás moc hodní a věnovali nám cca. 40 min. z jejich bloku. Moc pěkně hrál blues Marty Hall z Kanady a maximální úspěch měl Honza Nedvěd. Celý blok s ním zpívali všichni mě blízci Východňari. My jsme si je taky naklonili a to hlavně s naším cikánským repertoárem. Dokonce byl i zájem o naše cédéčka.
V sobotu byl v Horní Suché Klobáskový Festival. Před náma excelovalo věčně dobré bohumínské Sluníčko a po nich již poněkud vyšumělí Paleček a Janík. Já osobně mám jejich písničky rád, ale lidí se celkem nudili. Ani se nedivím. Posluchači jsou čím dál mladší. Na přání jsme jednomu z těch starších zahráli Wróbla a byli jsme po koncertu poczynstowani. A ještě detail. Vystupoval tam na halfplaybeck nějaký hňup z VIP a začal tam parodovat Leoše Mareše. Zábavné mi na tom přišlo to, že jsou ze stejného sajrajtu a je mezi nima řevnivost.
Memoriál dr. Kozla. Nevím už který ročník, ale nějaký cyklista (snad) Kořínek porazil rekord od cesty na Oldřichovice k chatě na Kozinci o celou minutu a něco. Udělal to nějak za 7 min. a 25 sek. nepletu-li se víc. A taky byl frajer polský účastník, který vyměnil v soutěži defekt za 57 sek. a výhru (sud piva) věnoval všem zúčastněným. My jsme už hráli třetí den za sebou a doufám, že jste nezpozorovali, že už toho máme plné trenky. Normálně jsem se už těšil do normálního pracovního procesu, což u mě není zvykem. Tom


Ptek 13.6.03
Zase nám to jednou vyšlo. Nikde nehrajeme (13tého v pátek:). Aspoň si nesekneme ostudu. Ale ne! Nejsme pověrčiví. Minulý pátek se nám dobře hrálo pod Kozincem. Byly to kulaté narozeniny jedné veřejnosti dobře známé paní. Taky mě to v srpnu čeká. Bylo tam mimo jiné taky moře vínka a dokonce i moje oblíbené pečné vepřové koleno. Soudek s pivem samozřejmě taky nechyběl. Dobrá nálada, zajímaví hosté a taky se tančilo.
Jeden celkem zajímavý postřeh. Naši příznivci jsou opravdu ze všech věkových i společenských vrstev. A my si toho nesmírně vážíme. Vemte si jenom takový příklad, že mě v jednom dni požádali o napsaní písničky na objednávku, jak jablunkovský bezdomovec, tak ředitel jednoho velikého hutního kombinátu. A já pokrytec zatím vyhověl pouze jednomu z nich. Musím to brzy napravit.
Ve středu jsme zkoušeli u Honzy na zahradě před jeho dřevěnou roubenkou. Moc jsme tomu ale nedali, protože začalo lít jak z konve. Plán jsme splnili tak jenom z poloviny, tak nevím kdy to všechno zmáknem. Pořád na těch písničkách něco měníme a vylepšujeme.
V neděli hrajeme v Děhylově. Už v 11.00. To jsme zvědaví, jestli tam někdo bude. Když jo, tak budeme Za vodou. Tak nějak se jmenuje i ten fesťák.
Čau. Tom


26.5.03
Docela povedený víkend. V pátek jsme hráli managmentu Nemocnice Třinec a sochářům na chatě v Tyře. Moc příjemné hraní, velice chutné prasátko a tatarák s topinkama. No a zapíjelo se to vínem z Jižní Moravy. Akorát Honzovi se něják lepí smůla na paty. Odešel mu chladič od Škodovky. Takže co vydělal, to vrazil do opravy auta.
V sobotu jsme fičeli do Rožnova pod Radhoštěm na ozvěny Porty. Konalo se to ve Skanzenu . Celkem jsme měli i čas pozorovat program. Moc dobrá kapela mlaďochů, sympatická zpěvačka a sqělý basák - Rovnátka.
Pak zpíval Špilda, jehož krátké fejetony znám z Portýra . Jako písníčkář je dobrý, ale pozval si celkem zajímavého hosta, kterého uvedl jako moc dobrého a rychlého kytaristu a ten byl tak nalítý, že nezahrál téměř nic a málem na židli usnul. Ještě že to lidi brali s úsměvem.
Kiďátko (V.K.Tomáško) pak laťku zvednul, ale nevím, co bych napsal víc, protože jsme se už připravovali v zákulisí. Každopádně jsme měli z naší hodinky dobrý pocit a to je podstatné. I přídavek byl a snad nějaké pozvání do Jižních Čech a možná i do Prahy.
Pak byl Slávek Janoušek z nějakým mágem na elektrické housle. Janouškova tvorba mě tak ale oslovovala v osmdesátých létech.
Špičkou ledovce byl Robert Křesťan a jeho kapela. Určitě to bylo moc dobré, ale mě už byla zima a byl jsem tak utahaný, že jsem si šel lehnout do auta našeho nejlepšího řidiče - Roberta Muslima Kulky.
A co občerstvení? Hamba!!! Klobáska za 50Kč, chléb se sádlem 10Kč, dršťková hnusná. Jedině Kozel byl nenapadnutelný jako mok. Příště si na Ozvěny porty vezmeme sebou svačiny.
Tom


22.5.03
Když jsme přijeli na Májovou veselici do Bystřice, tak zrovinka hráli Vrtáci. Mě osobně se to moc líbí ale působí to na můj vkus trošku akademicky. Jsou to každopádně páni instrumentalisté.
TBC jsem už taky pěkně dlouho neslyšel a příjemně mě překvapili. Kluci udělali za tu dobu pěkný kus práce. Mimo jiné hraje s nimi náš exbasák Ládinek. A hlavně ta vokálka - ta neměla chybu. Taky si za ní zasloužili bouřlivý potlesk.
My jsme začínali v 19.30 a byli jsme už moc dobře naladění a Vy, co jste byli pod pódiem, tak jste tomu udělali ještě lepší atmičku.
S o to větší trémou jsme hráli v divadelním sále v Trisii pro sestřičky z Nemocnice Třinec (to je asi Sosna). Zpočátku se mi třásl hlas, ale ledy se uvolnily po první písničce a když se sestřičky dokonce i zasmály, bylo po trémě a začali jsme se s Bublem navzájem slovně shazovat mezi písničkama až do úspěšného konce.
10. výročí Jap Tradingu. Tak to byla moc nóblesní akce. Když si už jenom představíte, že vedle Petra Šišky z Petardy Production moderovala taky Heidi Janků a bylo to celé pojato v Country stylu, tak proč se tam nemít dobře? A toho jídla a ty aquabely. Škoda jenom, že Lojzo se dívalo na nás a ne my na ně. Ale při pódiu jsme se s nima aspoň pozdravili a neubránili zdvořilostní pochvale z jejich strany.
Stejně ale nejlepší bylo to poslední hraní ve znamení nesesmilníš ve Smilovicích. Člověk tam skoro nikoho nezná a oni znají normálně naše písničky a pařili by na ně až do rána, kdybychom to ve 2.00 neutli.
Tom


9.5.03
Na Jablunkovské Radnici se hrálo moc dobře. Škoda jen, že nebylo více obsazených míst. Buble byl opět v humorné kondici, tak se obecenstvo dobře pobavilo. Alespoň nám to tak přišlo. I přídavky byly asi tři.
7.5. jsme byli pozvání na půl osmdesátky našeho exčlena a kytaristy Jirky Mannheima. Samozřejmě i touto cestou mu přejeme
Všechno Nejlepší a hlavně ať má těch dalších štyrycet let lepších, než těch prvních.

Bylo moc dobře. Jak guláš, tak jelita a vínko z Moravy, pivo z Nošovic a kořala od Jelínka. Jenom nemíchat. A taky se hodně hrálo a zpívalo. Někteří dokonce i tančili. Jenom chudák Honza si natloukl kytaru. Může za to popruh od futrálu. Ale na druhé straně jsem zaslechl, že má teď lepší zvuk. Tak jsem zvědav, jak mu bude hrát 10.5. na Májové veselici v Bystřici.
Přijďte si ji taky poslechnout. Hrajeme v 19.00.
Tom


30.04.03
Hutník byl celkem mizérie. Málo lidí. Báli jsme se, že na nás nikdo nepřijde, protože jsme začínali celkem brzy. Co ale pokládáme za úspěch je to, že nás dali na popíckou scénu a ne k dechovkám, jako doposud. Stejně jste nás ale Vážení poslucháči příjemně překvapili, když jste nás přišli podpořit. Moc Vám děkujeme. Díky Vám se nám hrálo perfektně.
Jináč mám dojem, že ten program byl dosti bídný, alespoň do té doby, než jsme opustili sportovní areál, tj. v 16.00. Snad byl zajímavý ten americký fotbal, jak ho hrálo těch deset, dvacet, nebo třicet Jardů. Nevím, jaký byl ten Leoš Maryś( ve futerku ), ale určitě shrábnul hezký honorář.
Škoda, že jsem neviděl akustickou Dogu a hlavně Buty
...a to jsem moc chtěl. Ty,Ty,Ty!!!! To patří Robertovi.

Jste zváni na Radnici do Jabla. Máme tam koncert 2.5.03 v 18.00. Udělejte nám i sobě radost a přijďte. Díky.

Tom


24.4.03
Máme po Velikonocích a moje nemocenská se blíží ke konci.Takže už můžu s čistým svědomím hrát na Hutníka a nebát se , že mě tam uvidí někdo z mých chlebodárců. Taky se mi podařilo vymyslet nový textík na melodii "Złoty zymbek". Sám nevím jestli to slepíme dohromady, nebo to na příštím CD roztajlujeme. Příjmení je ale u nás hafo, tak si myslím, že ještě nejsem zdaleka u konce této procházkové tématiky.

WIELKI PIÓNTEK
We wielki pióntek żech se zrobił
Pzez Lyski kółeczko
Potkołch kamrata ze szkoły
Nazywoł se Heczko

Heczko adoptowoł dziecko
Rdzowi mu embeczko
A złe czasy przeczko
Bo mo nasze cedeczko

Heczko nima żodne beczko
Nawlyko se véčko
Pómbóczek mu fandzi
Ty moja owieczko

Tom

P.S.
Už se těšíte na Ježíška? Já taky. Těch pouhých osm měsíců to už nějak spolu doklepeme.

AŤ ŽIJE 1.MÁJ!!!!


14.4.03
Hlásím se z nemocenské. Denně navštěvuji jablunkovské sanatorium a naplňuji text písničky Kyczle, kterou jsem složil loni a snad bude už mít premiéru na Hutníka (26.4.03 10:30 dopoledne). A taky Vám tady předvedu moji novou písničku, která je hodně stříknutá Bubleho naivismem a místním folklorem. Jana pak poprosím, ať ji uloží pěkně do naších textů.

ZŁOTY ZYMBEK

Wyszeł żech o jedynostej
W nocy na szpacyrek
Potkoł żech kolege, co sie
Nazywoł Gazurek
Gazurek mioł zygarek
A zadrzity pazurek
A skokoł przedy mnóm taniec
Pry polski Mazurek

Przez pola my szli ku Sigle
Zkryncili na Kympe
Było ślisko a fujało
Zrobiło to ślympe
Gazurek juchnył, wyskocził
A spadnył na gymbe
Od tej doby mu przi tańcu
Świyci złoty zymbek

A ještě soutěžní otázka. Kdo uhodne, co znamená Sigła (že to je část Jabla to víme všichni, ale jedná se význam slova), tak dostane od Bubleho pusu. Pokuď to bude nějaká moc hezká fanynka, tak samozřejmě od celé kapely.

Jo a moc hezké prožití Velikonočních svátků.


Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024
12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice
15.6. Český Těšín - soukr. oslava
28.6. Těšínská přehrada
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí
12.7. Šumperské pomněnky
13.7. Soukromá oslava – Bystřice
14.7. Jablunkovský jarmark
20.7. Ustroń(17)
26.7. Muzeum - Český Těšín
2.8. Návsí - letní kino(17)
4.8. Gorolski pochód – Jabłónków(12)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
16.8. Soukromá oslava - PZKO Mosty(19)
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8. Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Český Těšín
5-18.10 Nahráváme v Southock Recording
15.10. Parník - Ostrava
19.10. PZKO Marklowice

KALENDÁŘ 2025
16.5. Svatba – Dwór Kukuczka -Istebna(PL)
14.6. Těrlické slunko – Těrlicko(12)
13.9. Jabkový den- Jablunkov(Blaf 40+J.K.Kolegium)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 21

celkem - 1470

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek