HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
15.6.09
Teď zkusím psát aktuality krátce a častěji.
V pátek se nám dostalo cti a pokřtili jsme Bidonům jejich první a doufám že ne poslední cd: Není za co pít
Při jeho poslechu jsem se přenesl do let, kdy jsem chodil na jejich zábavy do jablunkovského kulturáku. Bylo taky velice zajímavé vidět po letech jejich skalní příznivce stále bigbeatově naladěné. Perfektní atmosféra v super prostředí Penziónu na Bělé mě dokonce přiměla si i zdřímnout. Bidoni, ještě jednou díky!!!
V sobotu jsme hráli na Country Pikniku na Kamiónce. Odsledoval jsem Blue Rams a musím je pokárat. Chlapi, co to bylo? Zkouška, nebo sranda? Je sice fakt, že ke konci bloku se projev zlepšoval, ale celkově to byl maras. A to jste všichni ostřílení muzikanti. Hoši jděte do sebe!!!
Výtečný byl BG Styl. Eva je uvedla, jako její srdcovou záležitost. My jsme se pak uvedli jako naše ledvinová záležitost a doufám, že jsme Vás jakžtakž potěšili. Také chci poděkovat Milanovi za jeho velice zodpovědný záskok na basu. Tom


9.6.09
Máme tady červen a ten nám přináší i plný kalendář.
V Tyře jsme hráli opět sochařům a scénář se opakoval jako každým rokem. Víno, sele, tatarák, zpočátku ostýchavá atmosféra. Pařit se začínalo, až když nám bylo třeba končit. Tak jsme aspoň nadstavili jednu rundu.
Další květnovou aktivitou byl modeling. Normálně jsme pózovali v různých převlecích asi 3h fotografům a brzy budeme za to viset. Akorát Robert projevil míň odvahy a nešel do toho. Stejně si myslím, že to obrečí, až se vrátí z dovolené a pojede kolem našich šibenic.
Těšíme se na ten frmol, co nás čeká a taky na spolupráci z Milanem, jak bude zaskakovat na basu. Robertovi přejeme hezký pobyt u Black Sea.
A my v pátek jdeme na křtiny Bidonům a dokonce jsme poctěni zhostit se role kmotrů jejich nového CD. Tak se tam ukažte taky a podporujte nás všude svou účastí!!! Dík. Tom a BLAF


18.5.09
Květen jsme začali hraním na Hutníka hned 1.máje. Na to že jsme začínali už ve 13.00, tak Vás diváků bylo na nás hodně a dokonce byl přídavek. I nějaké ty podpisy. Svým způsobem mě mrzelo, že nemůžu vidět své oblíbené Horkýže Slíže, které totálně žeru.
V té době jsme už totiž pokračovali na Hotelu Grůň, kde jsme měli 4h koncert. Možná to tam mohlo praskat víc v zárubních, ale i tak bylo moc dobře. Pozoruju, že když řídím, hraje se mi mnohém líp. Asi u toho zůstanu.
Hraní na golfu v Ropici bylo hlavně díky našemu kamarádovi Bogdanovi, který slavil 10let určité profesionální činnosti. Vždycky tam rád hraju z dvou důvodů. Královský gurmánský zážitek a nepředvídaná setkání.
A teď něco mimoblafovského. V Městském Lese se konala Majówka. Takový pohodový rockový festival. Odsledoval jsem následující:
Ivan Macek - frontman Odnaha, vede sice mezi pisníčkami intelektuální komentáře, ale na druhou stranu s nadhledem zvládá emoce před ječícími fanynkami a umí s nimi úspěšně spolupracovat.
Nejlepší jevištní projev měli určitě Witch Hammer, ale zpěvák Honza Šotkovský je trochu pod tónem a u ploužáku, na kterém si hodně zakladají (nevím jak se jmenuje), to trhá za uši. Bohužel i na jejich prvním a doufám, že ne posledním cd.
Největším zážitkem byl pro mě R.E.T., na nějž jsem už skoro zanevřel. Mám doma jejich 3 cd a celkem nerad se k ním vracím. Ale jejich zpěvačka, kterou jsem slyšel porvé naživo, mě úplně dostala.
Takže to co jsem viděl, hodnotím velice kladně, ale za co bych dal 5 s !!!, tak to je občerstvení a konkrétně stále se opakující problém z čepovaným pivem. Dvě výčepní zařízení na tolik lidí je zoufalé málo. V řadě stojíte minimálně hodinu a je to kromě Gorola na všech akcích v tomto nádherném areálu jako stvořeném pro letní festivaly stejné. Tom


27.4.09
Duben nám pomalu končí a my jsme si zahráli pouze dvakrát. Nejdřive v Bukovci u Turka. Báli jsme se, že tam skoro nikdo nepřijde a nakonec jsme byli tak mile překvapeni tou stovkou pařmenů, že tam Robert dokonce nechal auto.
Dva dny nato jsme zajeli do Kuřimi na finále Zahrady. Soutěžili jsme asi poprvé v 21. století a zřejmě to na nás bylo znát. Každý den čumím na www.folkcountry.cz jestli jsme náhodou nebyli vybráni a pořád nic. Tak uvidíme.
Celkem podstatné je, že se podařilo odvirovat naše stránky. Každopádně se omlouváme všem, kterým to způsobilo nějaké potíže.
A nakonec něco o jídelničku a slovanských jazycích. Jak myslíte že se přeloží vepřová panenka do slovenštiny a polštiny?
Jednoduše:
bravčová bábika
świnska lalka
tom


30.3.09
V Jasnovicích jsme hráli na šílených narozkách našeho polského přítele Adama. Už jenom ten začátek. Seznámili jsme se s na šrot opilou bluesovou kapelou. Pak byla žranice opravdu pro gurmány. Kachní stejky, maso z divočáka a ze srny a moře vodky a "warzónki". Hrálo se velice dobře, akorát jsme očekávali víc spolupráce s Koala Band. Přesto atmosféra byla na jedničku. A ještě nás tam ke všemu zasněžilo.
Vodácký bál ve Vendryni. Neuvěřitelné kolik přišlo lidí a jak se bavili v kuse od osmi do čtyř rána. Velkou zásluhu má na tom organizátorka Danka, za což ji děkujeme.
Den učitelů se konal na Radnici v Jablu. Taky dobré. Dokonce jsme i po oficiálním konci vydrželi sejšnovat další 2 hodiny.
A máme tady jaro a posunuté hodiny, což já osobně nemusím. Nerad vstávám potmě. Tom


26.3.09
Velevážená veřejnosti,
kamarádka Petra Lásková, jak organizuje koncertík v Brně, mě požádala, ať dám odkaz na její blog, tak se ji snažím vyhovět:
estrella.blog.cz
Určitě se na to mrkněte už jenom z toho důvodů, že tam o nás moc hezky píše. Tom


26.2.2009
Vážení posluchači naší grupy!!
Zítra slavíme na chatě Kamenitý "ośmiste grani". Komu se tam podaří dostat, neměl by být vyhnán, spíš bude vítán. Možnosti dopravy: po svých, běžky, rolba, sněžný skutr, vrtulník. To vše ve vlastní réžii. Začínáme ve 20.00 a na sucho(jako bez aparatúry). Žádný megakoncert. Jenom tak u stolu a co a kdy se nám zachce. Už se nemůžeme dočkat. Tom


23.2.2009
Pozor, pozor!!!!
Zítra, to jest 24.2.2009 v 19.15 budeme s Honzou naživo zpovídání v Rádiu Proglas(FM93,3). Děkujeme za pozornost. Tom


17.2.2009
Plesbalová sezóna se pomalu blíží ke konci. Zatím máme za sebou střídavě národnostně- český, polský a geograficky- Písečná, Bocónowice, Nebory, Niebory. Všecky se nám moc líbily i když musíme přiznat, že byly na výkon hodně náročné.
Jednou jsme museli za nemocného Jana použit dokonce nového nahradníka - malého Luboše z bývalých Daxonů. Velice mile nás překvapil, jak se chytnul hned po první rundě a pak už bubnoval jak kdyby s námi hrál odjakživa. Díky moc za zachránu na poslední chvíli!
A ještě stupidní otázka. Proč, když se polské bály začínají Polonezem, nezačínají české Čechonezem?
A nakonec rýpačka s nadsázkou, kterou mi snad prominete. Co tak začít polski bal místo Polonezem písničkou: Jsi Čech, Čech, Čech, tak si toho važ!!?? No dobře, sorry!! Už couvám. "To abych nahodóm kajsi nieoberwoł". Tom


Recenzja Darka Jedzoka
Przepisane z Głosu Ludu 7.2.2009

BLAF >>Jadymy dali<< (2008)

   Prawdopodobnie nie trzeba szerzej rozpisywać się na temat twórczości kapeli. Gatunkowo zawsze wyrastała z muzyki bluegrassowej, sami panowie szufladkują się jako gorol-grass. Blaf istnieje już od niesamowitych 24 lat, w tym czasie zagrał niezliczoną ilość oraz zdobył (i nadal zdobywa) wielu ortodoksyjnych fanów. Konsekwentnie też trzyma się w tekstach gwary oraz zaolziańskich realiów, doprawiając to wszystko sporą dawką specyficznego humoru, zarówno w muzyce, jak i w tekstach. Na Zaolziu grywają różne kapele, jednak żadna chyba nie może się pochwalić tak szerokim przekrojem wiekowym słuchaczy, zresztą sztandarowy utwór Blafu "Cug do Werku" stał już się legendą.
   Blaf ma swój jasno rozpoznawalny styl - i pozostaje mu wierny także na najnowiejszej płycie, która trafiła w moje ręce w ubiegłym tygodniu. Nie będę mówił o szacie graficznej ani o wykonaniu samej płyty - widać, że budżet był skromny, doceniam jednak zamieszczenie bookletu, który pozwoli na dokładne zrozumienie wszystkich tekstów.
   Aranżacje studyjnych nagrań są bardzo zbliżone do koncertowych wersji - gitary akustyczne i elektryczne, gitara basowa, perkusja, skrzypce, banjo, harmonijka ustna oraz jak zawsze świetne chórki. Muzycznie można mówić o mieszance muzyki bluegrass i folku, na płycie znajduje się jednak także kilka bardzo ciekawych wycieczek w stronę rocka, w zwrotkach utworu "Atómowy Kapturek" zabrzmią nawet gitawy w stylu ska.
   Wracając wkońcu do tekstów, które zawsze były trzonem twórczości kapeli - nawet jeżeli starałem się podejść do recenzji profesjonalnie i objektywnie (w wielu miejscach autorzy tekstów "dosyć swobodnie" obchodzą się z rymem, rytmem i ilością sylab w wersie), w końcu nie wytrzymałem i dałem się pokonać ich rozrabiającemu poczuciu humoru. Chociaż folkloryści złapaliby się za głowę słuchając takiej wersji gwary, myślę, że w tym przypadku warto przymknąć oko. Na stronkach kapeli powstaje całkiem nieźle rozbudowany (5007 słów) słowniczak gwarowy. Sami panowie z Blafu zachowują jednak duży dystans od tej problematyki, czemu dali wyraz w tekście "Gip Gop", parodującym nie tylko polonizmy w języku czeskim, ale też czechizmy w gwarze (cyt.: "Paní máte na plícu gunšunku! Tak mi ju ztepte" albo "hlísta se ťunhla po hlajzách a přejechal ji cuh"). Najbardziej ucieszny jest jednak przedostatni utwór płyty, który składa się z dramatycznych opisów scen z życia małżeńskiego na tle ciężkich rockowych gitar, przekładanych skoczną śpiewką " Ich habe spórnóm babe".
   Na końcu niespodzianka - utwór "Prózne cicho" zoztał nagrany w oparciu o melodię Phila Collinsa, kapela jednak nie otrzymała zezwolenia na umieszczenie go na płycie. Urzędnikom udał się więc niechcący dowcip - w booklecie można więc przeczytać tekst utworu, na płycie jednak znajduje się jedynie 30sekundowe nagranie dosłownie... "próznego cicha".
   Blaf rzeczywiście "jedzie dali". Proszę wsiadać.
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov(18)
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice(18.30)
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty(17)
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek(16)
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí(17)
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice(19)
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
13.7. Festyn na Filipce(?)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(?)
26.7. Muzeum - Český Těšín
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8.Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Hnojník dílny(17)
19.10. PZKO Marklowice

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 6

celkem - 1457

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek