HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
15.3.
Pozdrowiynia z bolawego urlopu ze szpitola na Sosnie, zasyło neciynžejszi czlen kapeli. Už sie to aj lepszi, aby tež ni, dyć mnie už palcziska świyrzbióm a suszi, že piynty praskajóm. W aktualitach Jano pisze, že przidóm za mnóm na soudružskóm a eszcze tu nie byli, chacharzi. Jak nie przidóm, tak im to bedym na nejbližsi akci naschwol psuć CHA CHA !!! Partyjo dziyržcie sie, raczi półki niž wysawacza, bo dopadniecie jak jo... Robert


14.3.02
Včera jsme poslouchali naše čerstvé CD, zní to pěkně, až na pár lupanců, které Přemo - zvukař určitě brzy vychytá a odstraní. Máme tam celkem 19 kousků a má to cca 54 minut. Uděláme všechno pro to, aby to bylo letos v létě k mání, ale to už jsem tady psal několikrát. Jeden z návrhů na název je
Z Goralie... snad se na mě Tom nebude zlobit, že to tady prozrazuji, ale myslím, že to není žádné tajemství.
Robert je bożatko v nemocnici, seklo ho v zádech či co... bude třeba zajít na soudružskou návštěvu. Teď v neděli jedeme s silnóm partyjóm lyžovat na jižní svahy Chopoku, spinkat budeme v Kamenné chatě - už se těším a doufám, že se vrátím celý.
Málem bych zapomněl, tady najdete slovník, který kompletuje můj kolega z gimpla Roman Malczyk - tímto ho zdravím! Je to slovník ponaszimu - polsky a všimněte si rozdílů, jak se mluví na Karvinsku a jak na Jablunkovsku, je to slabých 40km a téměř polovinu slov jsem tam viděl a četl poprvé v životě.

Jano


6.3.2002
SKOL !!!
Zdravím vás lyžařským pozdravem, ale letos už si asi moc nezalyžujem, kopno už je dokonce i na hřebenech Beskyd. Marne, zas příští rok...
Ve Wyndryni se hrálo výborně, krásný sál, ještě hezčí pódium, ale lidí bylo málo. Teď v pátek 8.3. (na MDŽ:)) hrajeme na večírku firmy JAP Trading spolu s dívčí country skupinou Red Hats. Potom 22.3. v na Golfovém plese v Ostravě, pravděpodobně v hotelu Imperial. Obzvlášť se těšíme na jakýsi dřevorubecký festival v Polsku někde u Częstochowej, který se má konat 22-24.6.
Jinak staro biyda nowóm ciśnie... to znamená, že jaxtax dobře.

Kolega Backslash z F.L.C. někde vyštrachal kvalitně graficky ztvárněnou slohovou práci z němčiny na téma jak jsem strávil prázdniny.
Stránky Polská menšina na Těšínsku jsou také povedené. Autor si s tím dal asi hodně velkou práci a to se cení.

Jano


25.2.02
Po zhruba dvou týdnech Vás všecky zdravím. Magické dvojky v datu jsou za náma. Stejně tak zimní olympiáda. Nevím jak to kdo sledoval, ale já minimálně. Nikdy jsem nebyl ani hokejovým, ani fotbalovým fanouškem. Dalo by se říct, že díky Jágrovi náš hokej dokonce nesnáším a proto jsem měl upřímnou radost z našeho fiaska. Doufám, že mi za to nedá nikdo do huby. Ale mít plný rypák řečí, že přivezeme zlato a pak tvrdit, že jsme hráli líp než v Naganu, akorát že jsme nenastříleli góly, můj negativní vztah k tomuto sportu utvrdil. Na druhé straně - když si Aleš Valenta vyskákal tu zlatou, tak jsem u bedny brečel radostí. Takovým lidem fandím. Předtím jsem o něm neměl ani potuchy - skromný Šumperák. V muzice je to často o tomtéž. S kapelou jsme se už neviděli skoro tři týdny, takže v pátek máme sraz v Czyztelni ve Wyndryni. V 19.00 začínáme první rundou a pak to potáhneme nějak přes půlnoc. Jano si chtěl vybrat volno na lyže. I když nejsem jeho mistr, nepovolil jsem mu to. Zbytek kapely by určitě se mnou souhlasil. Vždyť, kdo by hrál na škopky? Tím ho pozdravuju. Vás samozřejmě taky a těším se s celou kapelou na setkání s Vámi ve Vendryni 1.3.2002

tom

Mám modřinu pod pravým okem, ne - nedostal jsem do pysku, doktor mi vyřezal ječné zrno, trápí mě taky heksnszus - to je ztuhnutí šíje, to víte, trzicatka na karku, včera jsme blbli na lyžích na Severce a pak ještě velký problém s mojí nejmilejší... asi zůstanu stary pachoł...

Jano


12.2.02
V pátek 8.2. jsme domíchali sedmnáctou z devatenáci písníček. Chybějí nám ještě dvě. Prozradím alespoň jejich názvy: Niewydarzóno a Maródka. Až to domícháme a vyřešíme otázku Mastering, vyhlasíme konkurs na sponzory. Samozřejmě že šanci dostat své logo na buklet budou mít ti, co dají nejvíc. K těm silnějším budeme určitě vstřícnější a nebudeme jim klást žádné překážky.
Ples Nemocnice Sosna neměl z našeho úhlu pohledu žádnou chybu. Hráli jsme od 20.00 do 3.00 ráno a světe div se, některým z nás se nechtělo končit. Tímto děkujeme doktorům a zdravotnickému personálu vůbec, že nás brali a na naší hudbu reagovali hlavně tancem, ale také zpěvem. Hráli jsme letos na třech plesech, ale výše zmíněný považuji za Nr.1. Možná si někdo řekne - je to kalkul. Zřejmě má zdravotní problémy. Má ale poloviční pravdu. Problémy jsou, ale kalkul to není. Tím přeju všem návštěvníkům těchto stránek hlavně pevné zdraví a pokuď se mají setkat s Bílou mafií , tak ať je to na plese, nebo kdekoliv jinde mimo ordinace, nemocnice, záchytné stanice a podobně.
Mějte se hezky
Tom


8.2.02
Mícháme už pátý den a dá se říct, že se daří. Dopoledne v práci a odpoledne až do noci ve studiu. Doma už mě skoro nepoznávají, když tam jenom přespávám. Ještě jeden takový týden a odvezou mě na kwiytkowice ...přeháním, ale je to opravdu zabíračka. Honza - coby rejža - ten se tam trápí nejvíc ze všech. Dnes tam je úplně sám jen se zvukařem. Dohrává ještě foukačku, mandolínu, elektrickou kytaru, tahací harmoniku a kdoví co ještě. Příští týden to chceme uzavřít a pak už jen shánět sponzory, ať je to rychle na pultech obchodů. Kdybyste měli někdo nějakou korunu (případně euro) navíc a nevěděli co s nimi, rádi vám ubereme starosti. To máte: obal, nosič, grafika, fotografie, mastering, výroba, nakladatel, vydavatel... připomíná mi to film Na samotě u lesa.
Po náročném týdnu si dnes odpočineme hraním na plese pro doktory a sestřičky z třinecké Nemocnice Sosna a doufáme, že nebudeme brzy jejich pacienty.
U nás na Těšínsku se některé plakáty a místní názvy píší dvojjazyčně - česky i polsky. Vždy mě pobaví plakát na nějaký místní PLES a pod tím dopsaný BAL - to je jakože polsky, vypadá to potom, jako nějaká míčová hra PLESBAL. Takže heslo dne zní:

SPORTU ZDAR A PLESBALU ZVLÁŠTĚ !

Jano


5.2.02
Letos jsme tomu hraní ještě moc nedali. Byly to asi dva plesy, nějaká soukromá akce a jedno Polsko. Zkoušky byly jenom dvě a to spíš organizačního a oslavného charakteru. A k oslavovaní teprve budou důvody. Dva naší členové se letos dožívají 30 let. Na akce soutěžně-branného charakteru typu Porta, Trampská Porta a Moravský Vrabec jsme se letos vykašlali. Usoudili jsme, že to opravdu přenecháme mladším.Stejně bychom zase utřeli a pak byli z toho špatní. A tak si tu energii budeme šetřit k dotažení do úspěšného konce třetího cédéčka, které už je sice nahrané, ale není namíchané a ani zatím nevíme, jak se bude jmenovat. Celkem příjemným zážitkem si bylo opět zahrát na školním plese na Sosně s bývalýma členama Láďou a Jurou , které tímto pozdravujeme.

Tom


30.1.02
Příští týden 4-7.2. budem opět okupovat Bluestudio, čeká nás totiž míchačka nového cedla. Určitě sem pak dáme nějaký vzorek.
Plesová sezóna je v plném proudu, letos už jsme hráli na dvou a čekají nás ještě:
8.2. - Ples nemocnice Sosna - KD Trisia Třinec
9.2. - nějaký ples v Polsku v Tarnowskich Górach
22.3. - Golfový ples v Ostravě
1.března se má konat ve vendryňské Czytelni country večer, tak vás tam srdečně zveme no a na výše zmíněné plesy jakbysmet:c)
Noc plná hvězd se koná ve dnech 28-29.6. a máme tam vystoupit na podiu B . Z letních festivalů máme prozatím jistý Festival na pomezí a Mohelnický dostavník
Jinak pohodka, Filipków index spokojenosti je na stupni 7 (stupnice 1-10), sníh je už skoro v Baltském, Severním i Černém moři, ale pevně věřím, že ještě něco nafujo.

PS: čeština je krásný jazyk, posuďte sami:
Mlž, pln skvrn, ztvrdl, prskl.
Plch zhrdl, vrhl hrst zrn v strž, frkl, frnkl.
Krb vrzl, brk brnkl, strhl trn, vrhl, hrkl, drcl.


...a mnoho dalších najdete zde.

Jano


23.1.02
Právě teď jsem svědkem velmi rušné politické debaty. Jeden chválí ja za kómónistów, to było fajnie, każdy mioł robote..., druhý nadává co to? kómóniści to była nejwiynkoszo banda, co kiedy była, wszeckich postrzylać... Já jen sedím, tiše je pozoruji a je mi to buřt. Každý režim má něco pro i proti. Nadávalo se, nadává se a nadávat se bude na na všechny a všechno, ať je u vesla Tadek nebo Władek.
Ještě že existuje fenomén jménem muzika , aneb jo nic, jo muzykant. S potěšením musím konstatovat, že se nám ozývají do vzkazů různí lidé z různých koutů světa. Jestliže toto je ta globalizace, tak to nemám nic proti. Myslím, že většina mezinárodních problémů a válek vzniká jen proto, že se lidé neumí rozumně domluvit. Kdyby všichni mluvili stejným jazykem, nebo by si alespoň navzájem rozuměli, byl by klid. I když to taky nemusí platit obecně, protože někteří sousedé, ač mluví stejným jazykem, jsou schopni se do krve hádat a mnohdy i navzájem inzultovat. Ale proč je to tak? Myslíte, že se to někdy změní? Kdo to změní a kdy? My lidé? Bůh? A který Bůh, když jich je tolik? Kolik jich vlasně je? Kéžby byl jen jeden.

Málem bych zapomněl poděkovat panu Bogdanu Hajdukowi, kterýžto má největší podíl na tom, že tato stránka spatřila světlo světa.
Wielki Pónbóczekzapłac Bogdanie

..přikládám ještě takovou taškařicipro pamětníky počítačů ROBOTRON apod., kterou vyštrachal někde na netu velmi šikovný typek jménem efa

Jano


15.1.02
Koukám, že do SLOVNÍKU poctivě dopisujete. Díky občané :)) Sám jsem tam dopsal asi 200 slov a už mi z toho hrabe. Pořád se mi honí hlavou, co bych tam tak ještě dopsal, když jedu autobusem nebo doma před spaním. Postupně tam snad společnými silami dopíšeme úplně všechno, pokud neklekne server na Silesnetu. Tímto taky děkuji našemu webmasterovi Mirkovi Mrozkovi - díky moc Miro!

Sobotní ples byl ve velkém stylu, různé celebrity i celebritky tančily a bavily se do pozdních nočních, ba skoro ranních hodin. Richard Müller se moc nevytáhnul, sledoval jsem ho z balkónu, zpíval na halfplayback, což je v pořádku, ale bylo vidět, že to bere tak, jako by byl nějaký bańkorz na odpolední směně... prostě bez toho správného nasazení. Havelkovic sestry jsem zahlíd' jenom jednou, protože nám nevyšla perioda, střídali jsme se s hraním po hodině s DJem pro starší a pokročilé Romanem Grygarem v loutkovém sálu. V místním týdenníku Horizont (nebo Hutník?) psali, že jsou všechny lístky vyprodány, ale zdaleka nebyla obsazena všechna připravená místa.. tak nevím.
Ve volných chvílích mezi hraním jsem se procházel po celém "plesovém areálu" a musím konstatovat, že Petr Šiška spolu s Petarda production a.s. měli vše připraveno a vychytáno na 102, jó to jsou ti profíci.

Mějte se a zase někdy... Jano
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 |
KALENDÁŘ 2023

12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec
20.5. Gastrofestival - Dolní Marklovice
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov
2.6. Mosty – Dětský den(18)
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Padesátka v Těšíně(20)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
17.6. Den obce Bocanovice(17:30)
30.6. Bluegrass Theatre - Metylovice
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná(19:30)
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark na rynku - Jablunov(16)
22.7. Festyn - Filipka
10.8. Soukromá oslava – Dolní Lomná
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel(11)
9.9. Soukromá oslava - Bukovec - U Turka(17)
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce(18)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 10
celkem - 1426

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek