HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
2.5.2016

   Konečně jsme hned na apríla nastoupili do studia a začali tvrdě zaznamenávat, co jsme nazkoušeli a natvořili od dubna 2012. Zatím máme protočených něco přes 100 hodin a zrovna dnes to začínáme opravovat a míchat do přijatelné podoby. Sám se už na to těším a hlavně jsem zvědav.
   Výtvarník, grafik a fotograf Jirka Jurzykowski nás pozval zahrát na vernisáž, kde vystavoval se dvěma kolegy z oboru moc hezké piktoriální fotografie. Pozor, nepřehazujte T s K :-).
   Byla i hezká oslava narozenin ve Smilovicích. Oslavenec se projevil jako moc výjimečný pařmen, jehož taneční kreace s houslemi na zemi i nás nesmírně pobavily.
   Pak jsme ještě jeli zahrát a popřát Vrtákům k jejich 40. narozeninám na Střelnici v Českém Těšíně a tam poté poklábosili se starými známými až někde přes půlnoc.
   Před Královnou Ocel jsme měli dvě zkoušky s orchestrem Jirky Zabystrzana. Jednou to bylo v LŠU Třinec a pak generálka ve Werk Aréně. Potřetí jsme už jeli na ostro a řeknu Vám za všechny ostatní z BLAFu, že to byl neskutečný zážitek hrát s tak velkým bigbandem za zády. Opravdu za tuto zkušenost jsme moc vděčni.
   Na Hutníka jsme zahráli před Werk Arénou na parkovišti. Počátek trochu zaskřípal, protože nám sluníčko rozladilo nástroje, ale když se to rozjelo, tak se nám hrálo tak dobře, že se nám to ani nechtělo zastavovat. Už se moc těšíme na všechny koncerty, co jsou před námi a hlavně na Vás.
Ať žije celý máj!!!
tom30.3.2016

   Jaro máme tady. Na MDŽ jsme hráli ženám, maminkám, babičkám, sestřičkám a kuchařkám v Domově důchodců na Sosně.
   Taky jsme zazpívali ve středu před Velikonoci moji mamince na hřbitově. Svátky byly pro mě velice smutné...
   Ale život jde dál a ptáčkové zpívají i nad hřbitovy. Ještě zítra máme jednu zkoušku a pak jdeme do studia. Tak nám držte pěsti! Tom29.2.2016

   Počátkem února jsme si zajeli zahrát do Garage Clubu v Ostravě. Hrálo se dobře, protože jsme se střídali z kapelou Karavana z Opavy a countryovci začali hned od začátku tančit. Roberta na basu zaskakoval Milan a šlo mu to výtečně.
   Další hraní bylo ve znamení oslav a životních jubilejí. Vyjmenuju alespoň místa konání. Hotel Steel v Třinci, jablunkovské PZKO, Těrlicko a Mosty u Jablunkova. 2x60 a 2x50. Chtěl bych poděkovat touto cestou klukům z kapely, že mi to pomohli odehrát bez nároku na honorář.
   Také se nám podařilo udělat 3 zkoušky. Studio se blíží, tak musíme makat. A ještě přidám jedno důležité dnešní zjištění z mého soukromého života:
Hurrááá, ještě 3 x 29. únor a pak v dubnu jdu do důchodu :-)
tom29.1.2016

   Nový rok jsem začal koledama v konventu sester Alžbětinek v Jablunkově. Šel jsem do toho sám s kytarou a pomohla mi velice krásnou hrou na housle sestřička Andělka, která má za sebou mimo jiné i konzervatoř. Hráli jsme střídavě polské i české tradiční koledy a až u srdce hřálo, když se k nám klienti zpěvem přidávali.
   Do Domova seniorů v Nýdku jsme už jeli ve dvojku s Honzou. Uvedli jsme to asi tak, že je dobré z kraje roku udělat nějaké dobré skutky, abychom pak mohli do konce roku lumpačit. Zahráli jsme něco málo koled, pár lidovek a nějaké naše písničky se zimní tématikou. Plánovaný 40 minutový koncert jsme natáhli na hodinu a pak jsme se asi další hodinu loučili. Takže jsme se zřejmě líbili.
   V Kostkově, jak máme v pensiónu už druhým rokem možnost zkoušet, jsme zahráli takový Blafovský večer. Jen tak na komba a dokonce se nám to podařilo dobře ozvučit. Dobrá pařba to byla. Zkoušky probíhají a začínám mít pocit, že v tom máme čím dál tím větší chaos. Doufám, že se to nějak ustabilizuje a ve studiu nahrajeme to, co tam má být. Dokonce už pracujeme i na grafice. Vypadá to, že na obalu budou hezké obrázky s jablunkovskou tématikou. Pracovní název je OBROZKI.
Tak nám držte palce, ať to nezoráme.
Tom22.12.15

   Vánoce se blíží, rok 2015 pomalu končí a před námi už není do jeho posledního dne ani jedno hraní.
   V prosinci jsme poctivě zkoušeli a to jak na novou desku, tak vánoční písničky, které jsme si zahráli na adventním koncertíku pořádaným skupinkou nadšenců na pódijku před třineckou Trisií. Nastoupili jsme za pěveckým sborem Hutník a čekali, že po nás nastoupí pěvecký sbor Horizont. A tu nic. Může se tato poznámka jevit i jako účelná výzva pro jeden regionální plátek. Bez reklamního sboru se tak dobře novinky prodávat nebudou. Hutník to má obšlapnuté líp :-)
Ve třetí adventní sobotu jsem byl zahrát klientům-seniorům v jablunkovských Alžbětinkách nějaké písničky o zimě z blafovského repertoáru a taky polské a české lidovky. Je to radost, když člověk může udělat radost a podaří se mu ty lidičky zaujmout a dokonce i pobavit.
   Taky jsme si ještě měli příležitost ve zmenšené sestavě zahrát na hezkých narozeninách jedné sympatické sestřičky ze Sosny. Akce se konala u Zahrádkářů v Bystřici a vzájemná výměna energie byla úžasná.
   Kéžby v takovém duchu proběhly Vánoční svátky a celý další příští rok 2016. Přejeme Vám všem i nám všem při této příležitosti všechno nejlepší a hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka.
Tom a BLAF30.11.2015

   Dnes máme konec listopadu. Vypadá to, že jsme tomu hraní moc nedali, ale přece jenom se nám nabídly dvě akcičky. Jedna z nich byla taková zaoceánská mikrosvatba. Občan z Piosku žijící v největším polském (údajně i českém) městě Chicago si zopakoval svatbu pro rodinu z Beskyd. Vzal si velice sympatickou Filipínku a všichni zúčastnění se nás ptali, jestli jsme už někdy v těch USA hráli.
   Samozřejmě že ne, ale už jsme tam jednou chtěli hrát a málem to vyšlo. Kdo ví? Možná že druhý pokus bude úspěšnější. Po svátcích o tom údajně začneme vyjednávat.
   Podařená akce byla Country husa v Třinci. Zahráli jsme v Glejtovně napůl s Magdonem. Bylo plno a dorazil dokonce i můj letní kapitán z Toulavého Husity Jindra. Tak jsme trošku povzpomínali na moje zelenáčské plavební zážitky z letošního Baltu.
   Taky jsme měli v listopadu 3 celkem úspěšné zkoušky a začínáme rozjíždět naplno organizaci plánování a výroby našeho sedmého alba. Repertoár už je hotový, jenom zkoušet a shánět prašule. Už se na to všichni moc těšíme. Jsme stále nohama na zemi a kromě snad ještě nějakého hraní na fesťácích a country bálech od roku 2016 ani moc neočekaváme.
   Do konce roku nám zbývají dvě akce. Jedna z nich je pro veřejnost a to 11.12. před Trisia v Třinci v rámci Adventních koncertů. Začínáme v 18.00 a už se na Vás moc těšíme. Tak přijďte..
Tom a BLAF3.11.2015

   Ještě dva týdny před trojkoncertem Śląskich Bajerów, Blafu a Bobana jsem si myslel, že tuto námi organizovanou akci zrušíme. Pak to ale chytlo lepší směr a vstupenky se začaly prodávat. Sice plánovaných 150 ks se neprodalo, ale stovka lidí přišla a musím akci zhodnotit jako velice vydařenou. Každý si tam našel to svoje a také každý z účinkujících tam měl své příznivce. I zázemí v PZKO fungovalo na jedničku. Takže díky moc všem zúčastněným.
   Chata Javorový. Hráli jsme bez bicích v husté mlze a poprvé jsme zažili, že nás zahříval zvukař (tentokrát Lukáš) domácím produktem ze švestek. Akorát adrenalinových turistů a příznivců jak našich, tak Companierosů po nás hrajicích přišlo nic moc. Večer jsme už i s Janem zahráli v kompletní sestavě jeho bráchovi na pěkných narozkách opět v jablunkovském PZKO (jaktóż nic, jakt óż dwa razy do miesiónca na stejnym miejscu).
Vzpomínkový koncert v Barrocku Třinec. Kapely hrály zadara, protože vzdávaly poctu svým kamaradům, kteří už tady nejsou, ale s každou kapelou měli nějaký vztah a hlavně to byli mladí kluci a muzikanti, když museli naše muzikantské vody opustit. Hráli Companieros, Blaf, RET, Bidon, Witch Hammer a STS. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl. Mě se moc líbili RET a jejich originální a nepřehlédnutelné zpěvačky. Fakt paráda. Také Kladiva na čarodějnice to měli velice namakané a to jenom ve třech. Bidon je prostě pořád dobrý Bidon a STS jsem už bohužel neslyšel, bo mě rvali kluci do taxíku.
   Jesiyń z Blafem w Mostach koło Cieszyna se konala podle naších propočtů s organizátory nejspíš počtvrté. Bylo vyprodáno a na všechny se tím pádem nedostalo. Možná jsme to trochu podcenili s aparaturou. Údajně byl problém se srozumitelností, tak jsme se rozhodli konečně investovat do mixážního pultíku. Přece jenom kde jsou ty časy, když jsme si mohli dovolit zvukaře s fullservisem? Ale to je už téma na jiné debaty. Tak se mějte hezky a napište nám občas i něco do vzkazů.
tom a BLAF.1.10.15

   Tak a dotáhneme rekapitulaci září. V pivovaru a restauraci Ovečka v Karviné jsme začínali hrát za světla a skončili po tmě. A to jsme hráli necelou hodinku. Střídali jsme stále se zlepšující karvinský New Bridge. Konzumenti piva nás znali, chtěli po nás konkrétní písničky a zvukaři měli vše s nadhledem pod kontrolou. Pak jsme ve zmenšené setavě zapytlačili charitativně U Pašíka na oslavě narozenin. Možná škoda, že jsem řídil. Ale stejně jsem zhřešil. V počátečním období své vegetarianské diety jsem si dal plný talíř guláše - moc dobrý!
Mám celkem povedenou historku s policajtama v písničkách. Druhý čtvrtek v září jsem písničkařil sám s kytarou v domově pro seniory v Alžbětinkách. Když jsem zpíval refrén: "...a gdo nie posłóchnie, zawzre go na wdycki tutejszi policaj Franciszek Jachnicki", byl jsem upozorněn sestřičkou (jeptiškou), že za mnou u plotu fakt ten dotyčný pán stojí. Tak jsem mu vše vysvětlil a on to se smíchem akceptoval ve smyslu, že mu jako dělám reklamu.
   Když jsme hráli "...zaziajoł na całe usta Di-Giusta na śmiergusta" v Bystřici na rozloučení s létem, tak za mnou opět stál, tentokrát nepříjemný pán a domáhal se omluvy, že je taky bývalý policajt. Jmenuje Di-Giusta a domahá se omluvy za to, že ho v písničce urážím. Vysvětloval jsem mu, že je to o policajtovi z Jablunkova, s kterým jsme si to už vyříkali za komančů a vůbec s tím neměl problém, ale po tvrdém naléhání jsem se mu do mikrofónu omluvil. Toho ale lituji, protože nebylo proč. Takže z tohoto místa omluvu stahuju zpět. Jinak v Bystřici bylo taky moc dobře. I burčáček došel.
   S Honzou ve dvojku jsme si brnkli na chatě Skalka na narozeninách. Mlha byla tak hustá, že musel dokonce Honza 2x vystoupit z auta, aby mi ukázal cestu. Místo alkoholu jsem si opět užíval masa v rámci zeleninové diety.
   Tak dík za přečtení a doražte 10.10. do jablunkovského PZKO na pokračování naší 30 leté oslavy.
tom30.9.15


25.9.2015
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice
15.6. Český Těšín - soukr. oslava
28.6. Těšínská přehrada(17)
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(17)
26.7. Muzeum - Český Těšín
2.8. Návsí - letní kino(17)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
16.8. Soukromá oslava - PZKO Mosty(19)
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8. Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Hnojník dílny(17)
5-18.10 Nahráváme v Southock Recording
15.10. Parník - Ostrava
19.10. PZKO Marklowice

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 13

celkem - 1464

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek