HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
30.9.15


25.9.2015


16.9.2015

   Moje námořnícká písnička byla kapelou přijatá. Zatím má pracovní název AHOJ. Dokonce jsme i dokázali do přijatelné podoby zpracovat protiruskou Poka Paka. Jak jsem ten repertoár změřil, tak už ho máme skoro na 45 minut, což je na desku. Ještě jedno cedlo máme v záměru zrealizovat a pak se asi vydáme už jenom cestou singlů.
   Dožínky v Návsí byly dost povedené. Hráli jsme opět po nabušené Jablunkovance a dokonce jsem si ani neodpustil pochválit je. Po nás hrála Bokomara s Náďou Urbánkovou, ale tu jsme už nestíhali. Jenom jsme se stačili přivítat se známými muzikanty a frčeli jsme na hurá akci pořádanou Červeným křížem na Osůvky. Tam to opravdu nemělo chybu. Obyvatelé Osůvek byli na nás tak natěšení, že jsme i protáhli konec o 20 minut, aniž jsme si toho všimli. Super pařba a ještě vděčnější pořadatelé. Holt poctivý a upřimný vesnický přístup pořadatelů a publika nás totálně okouzlil. Díky! Škoda, že to nezažil Jano, který bo bubnoval někde taky za Třincem, pro změnu s Bidonama.
   Slezské dny. Počasí nevyšlo úplně stoprocentně, protože i něco pršelo. Střidali jsme se s Bidonama, to znamená, že Jano hrál skoro bez pauzy. Bylo to pojmenované jako zábava pro mládež, ale nevím, nevím. Asi mohla být radši na jednom pódiu diskotéka a my třicetiletá a čtyřicetipětiletá kapela jsme měli být určeni pro starší mládež. Radost nám ale dělalo, že turisti i neturisti z Mánesovy stezky na nás pařili až do půl druhé a proto to mělo smysl. Jak do budoucna dopadnou Slezské dny, to si nedovedu představit, stejně jak dopadne Evropa s běženci...
   Zato Jabkový den - ten se vzmáhá. Počasí přálo, vstupné zdarma taky a Lecho zvučil jak starý mazák. Musím ho pochválit, protože budeme po něm chtít nějakou slevu v brzké době. A dokonce i Mišo Gima z Londýna (bývalý kytarista prešovských Mloků) dorazil extra na nás i se svojí přítelkyní z Čadce, si představte, oba z takové dálky!
   Tak si užijte konec léta a nebojte se běženců. Není to sice nijak dobré, ale nějak bude. A hlavně buďme lidé.
tom27.8.2015

   Jelikož po víkendu frčím do Tater, tak zkusím trochu rozepsat naše srpnové aktivity. Ve trojku jsme cca hodinku zapytlačili na moc povedené svatbě ve Vendryni v Hotelu Vitality. Opravdu dost pozitivně nahuštěná atmosféra. A to se mi původně do toho počinu vůbec nechtělo. Jak se člověk někdy může zmýlit.
Na pivních slavnostech ve Vendryni s námi spoluúčinkoval všemi dlouho očekávaný déšť až liják. Na to, že jsme hráli jako druhá kapela v pořadí, tak jsme měli celkem dobrou odezvu směrem od publika. Za týden jsme si hraní ve Vendryni zopakovali přesně na tomtéž místě. Tentokrát to byl Vendryňský letní karneval. Počasí přálo, Milan opět zaskakoval Roberta na basu a možná bychom se i podívali na Bonney M revival band, kdyby nám třem pytlákům opět nebylo třeba jet potěšit jubilanta Bogdana do PZKO v Karviné. Dost dobrá pařba to byla, jen mít tak ještě řidiče.
   Guty - Dożynki Śląskie. Když jsme dorazili na místo činu, tak hrála Jablunkovanka. Lidi tančili o život. Věřte mi nebo ne, ale Jablunkovanka se za posledních pár let totálně vylepšila. Hrajou opravdu jak profíci. Normálně bylo po nich celkem těžké dostat lidi na taneční parket. Trošku tomu i nepřála doba začátku našeho koncertu. Neděle v sedm hodin večer není úplně ideální time pro pařbu. Ale přesto díky za každé nové hraní.
   Dnes máme zkoušku a tam představím svoji novou námořnickou písničku. Poláci tomu říkají "šant" a snad se to píše "chanté". Tak jsem zvědav, jak bude přijatá.
   Mějte se hezky a přežijte ve zdraví ty avizované hyca.
tom30.7.2015

   30 let BLAFu jsme oslavili velice okázale a pompézně a můžete se o tom dočíst v předchozí aktualitě. Už je skoro měsíc po a my si pořád libujeme v pocitu, jak nám to hezky dopadlo podle našich představ. Jo, prostě někdy se to umí podařit a bez Vás fanoušků našich milých by to opravdu nešlo. Hned na druhý den jsme hráli v Karviné na Lodičkách a bylo to taky moc povedené. Na basu zaskakoval Milan a ještě si s námi užije i něco v srpnu.
   Dlouho jsme už nehráli na svatbě, tak jsme se nechali pozvat dobrými přáteli na jednu moc povedenou do Hotelu Excelsior v Horní Lomné. Jarmark v Jablunkově jsme taky zvládli s úspěchem, i když slunko nám totálně rozlaďovalo naše strunné nástroje. Trošku to bylo o hubu. Nestačil jsem si utírat čelo od potu a to jsem houslista a ne čelista...
   Podobný scénář byl na Kamenitým. Tam jsme ale pro změnu hráli 4 hodinky a tentokrát skrz těch teplot nad 30°C přišlo nějak málo lidiček. Ti skalní ale nezklamali. Na Gastroshow v Třinci před Trisií mi bylo dost líto těch chlápků, jak zápasili s chilli papričkami. Doufám, že to všichni ve zdraví přežili.
   Před dovolenou jsem ještě s Janem absolvoval rozhovor v polském vysílání rozhlasu Ostrava a tím jsme uzavřeli naše aktivity v červenci.
   Už se moc těšíme na hraní v druhé polovině prázdnin a všem přejeme hezké léto.
Tom a BLAF29.7.2015 - rozhovor
24.6.2015

   Všem Janům, Jendům, Jasióm, Johnym přejeme vše nejlepší k svátku a našemu Honzovi obzvlášť, protože šel dnes pod nože. Tak ať to dobře dopadne a ať v plné parádě oslavíme tu naši blaftřicítku na Pomezí!
   Když zmapuju naše červnové aktivity, tak díky za aspoň jednu zkoušku a dva nádherné koncerty. V Hotelu Kyčmol v Horní Lomné jsme hráli pro hendikepované děcka s ADRA a zážitky jsou nepopsatelné. Je až neuvěřitelné, jak to člověka nabíjí, když před vámi tančí na vozíčcích, dělají vláčky a upřímně se radují. Někdy máte dojem, že tu písníčku ani nedozpíváte, jak vás to emočně válcuje a musíte chvilkama čumět do stropu, aby jste to dali. Určitě se těšíme na další setkání a moc děkujeme paní Halině za zorganizování této události.
   110 let školy v Třanovicích. Super atmosféra, super zvuk a dobrý zážitek. Když vypadnul proud, tak jsme dokonce dozpívali písničku i na sucho.
   Jo, málem bych zapomněl. Narychlo jsme byli oslovení partou od Pašíka, zahrát na narozeninách. Tak jsme se s Honzou a Bublem oslavy taky zúčastnili a bylo dobře až do skoro umrtvení.
   Prázdniny se blíží a s nimi i dovolenky. Tak se opatrujte a užijte si léta.
TomXXIII. Festival na pomez   Ve dnech 3.-4. 7. 2015 znovu ožije areál Matice slezské v Dolní Lomné tradičním, již 23. ročníkem Festivalu na pomezí, který se letos uskuteční pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje p. Svatomíra Recmana.
   Páteční program začíná v 18 hodin a je věnován oslavě narozenin kapely BLAF, která oslaví v letošním roce 30 let svého trvání. Svým vystoupením přijdou popřát známé a hvězdné kapely. V úvodu programu vystoupí legendární kapela BUTY, kterou snad ani nemusíme představovat. Následovat bude slovenská kapela ARZÉN, která je na slovenské hudební scéně přítomna již 32 let a svou folklorní terchovskou tématikou připomíná kapelu Čechomor. Poté vystoupí naši oslavenci – kapela BLAF a popřát jim přijde jedinečný TOMÁŠ KLUS S JIRKOU KUČEROVSKÝM, jablunkovská kapela BIDON, bluegrassový BG STYL z Ostravy a program zakončí kapela MAGDON z Třince.
   Sobotní galaprogram zahájí v 15 hodin kapela MAROD, v současné době jedna z nejúspěšnějších trampských skupin. Kapela se jako historicky první česká kapela probojovala do finále soutěže WCOPA v Hollywoodu. Následuje vystoupení skvělého uskupení etno a worldmusic – kapely NATALIKA v čele s charismatickou zpěvačkou a violoncellistkou Natálií Velšmídovou. Program pokračuje vystoupením přední slovenské country a bluegrassové kapely VODOPÁD, poté vystoupí špičková folková skupina POUTA z Pardubic, kapela COP – skvělá bluegrassová kapela, držitelé prestižní hudební ceny Anděl, kapela LOKÁLKA s hudebním směrem zvaným „Comedy Country“ s parodiemi na populární trampské, country a a folkové písničky. Třešničkou na dortu bude vystoupení ROBERTA KŘESŤANA A DRUHÉ TRÁVY – uznávaného skladatele, textaře, básníka americké prózy, výborného hráče na banjo, kytaru, mandolínu, ale také osobitého zpěváka v čele kapely. Závěr galaprogramu bude patřit legendární skupině RANGERS-PLAVCI, která na výrazným způsobem ovlivnila vývoj československé country a folkové hudby. Na festivalu vystoupí v rámci svého turné k oslavám 50. výroční svého vzniku a to písničkami, které během uplynulých let doslova zlidověly.
   Po sobotním galaprogramu je pro všechny tancechtivé připraven countrybál v doprovodu kapely PROČ NE BAND z Moravské Třebové.
   Pro návštěvníky budou tradičně připraveny pochoutky domácí kuchyně, doplněné dobrým pivem a jinými nápoji.

Festival se koná za podpory Moravskoslezského kraje.4.6.2015

   Květen jsme začali svatbou. Ženil se primáš souboru Górole a nemělo to chybu. Svatba se konala v Mostech na Hotelu Grůň a střídali jsme se s DJ Jasiem a s již zmíněnými Góroli. O půlnoci jsme ale museli udělat radikální řez a odebrat se domů na kutě. Ráno v osm jsme totiž vyjížděli na Country za stodolou v Čierném Balogu na pozvání staré známé kapely Vodopád. Moc se nám líbili Veslári z Košic, Silent Rain z Karviné a samozřejmě organizující Vodopád. Chlapi, moc díky za pozvání.
   V Muzeu v Třinci jsme zahráli na zahájení vernisáže řezbáře Jana Sikory a bylo to hraní výjimečné tím, že na kytaru hrál bubeník Jano. Honza se musel plně věnovat svému novému hobby, tj. práci :-).
   Retro čaje s Bidony se konaly u příležitostu 45 let kapely. Bohužel i v duchu vzpomínky na zakládajícího bubeníka Miloše Smyčka, který letos odešel do muzikantského nebe. Mimo ještě starší jablunkovské kapely The Rumble, jsme na tuto pěknou akci byli pozváni jako hosté i my, čehož si velice vážíme.
120 let chaty Javorový. Hrálo se super, ale vítr byl skoro pro mě až nezvládnutelný. Kdyby mi Martin z před námi hrající kapely UTB nezapůjčil kovový těžký stojan s fixačním zařízením na papíry, tak by mi texty odlítly někam nenavrátně do Polska.
   V Nieborach na Dniu Oszeldy jsme už hráli potřetí. Letos ale poprvé nám tam nevyšlo počasí. Děkujeme lidičkám, kteří na nás pařili i v tom slejváku.
   Country sešlost se letos konala U Pašíka v Třinci. Bylo tam opravdu toho bahna jak v chlívku, protože pořád ještě chcalo o život. Poctivě jsem odsledoval koncert Magdonu a musím uznat, že jejich úroveň je koncert od koncertu lepší. Velkou zásluhu má na tom určitě jejich kytarista Tomek Żur. A žeby i naši hostující Honza s Janem? Chyběl mi tam ale Jirka, který se musel před našim příjezdem vrátit k hospitalizaci.
   Otevírání studánky na Ostrém. Do 17.00 se hrálo moc pohodově a pak nás zastavil opět déšť. Tak jsme museli skončit o hodinu dřív. Jo, kdyby to tak fungovalo i v práci, že?
   Tak se mějte hezky a bacha na přehřátí. Tom22.4.2015

   No a už můžeme dokonce udělat i dubnovou uzávěrku. V nové třinecké knihovně jsme už hráli podruhé a atmosféra byla snad ještě lepší, než na podzim. Knihovníci z celé republiky se očividně bavili a vyžádali si dokonce dva přídavky. Určitě se tam opět rádi vrátíme.
   Hraní w Oberży Czarny Koń w polskim Chudowie předčilo naše očekavání. Oberža se naplnila hlavně díky spřátelené kapele Śląskie Bajery z Ornontowic, kteří hráli jak bozi a zorganizovali nám tam spolu s majitelem oberży perfektní zázemí. Celkem zajímavé je, že dva muzikanti se jmenovali Pindur a Paduch. Celkem populární příjmení z našeho regiónu, že? A ke všemu nás zvučil náš bývalý agent přes hraní v Polsku Jacek Kołakowski, jak nám před cca 15 léty zařídil asi 10 koncertů v okolí Katowic.
   Už se těšíme na podzim, kdy v rámci reciprocity zorganizujeme společný koncert v PZKO Jablunkov. A taky se už těšíme na květen, kde hraní máme konečně požehnaně.
Tom a BLAF

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 |
KALENDÁŘ 2023

12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec
20.5. Gastrofestival - Dolní Marklovice
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov
2.6. Mosty – Dětský den(18)
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Padesátka v Těšíně(20)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
17.6. Den obce Bocanovice(17:30)
30.6. Bluegrass Theatre - Metylovice
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná(19:30)
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark na rynku - Jablunov(16)
22.7. Festyn - Filipka
10.8. Soukromá oslava – Dolní Lomná
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel(11)
9.9. Soukromá oslava - Bukovec - U Turka(17)
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce(18)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 10
celkem - 1426

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek