HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
30.12.2008
Takže jsme ten rok nějak zvládli. Deska se jakž takž prodává (prý i vypaluje). S recenzemi se zatím pytel neroztrhl. Možná se tak stane po Novém roce. Z kolemslyšících někdo chválí, někdo bručí, hlavně, že my jsme spokojení a stojíme si za svým dílem.
Po křtu jsme odehráli ještě Vilijovku spojenou s narozeninama na Bowlingu v Ameryce. Normálně si nás pozvala firma složená ze zaměstnanců "nie z tej ziymi"a bavili se.
Vánoční jarmark před Trisií. Na to že sněžilo velice mokře, tak jsme tu hodinku spolu uhráli a ustáli snad k oboustranné spokojenosti. Jen toho Cugudowerku, kdyby bylo míň. Nám osobně stačí jednou za koncert.
Bal Akademicki se konal pro změnu v Trisii uvnitř. Dano Drong nás velice dobře nazvučil a vyfešákovaní studenti a studentky tančili, čímž také demonstrovali, že tančit se na nás dá a taky bude na avizovaných plesech a bálech. Celkem se už na ty maratóny těšíme.
Hodně zdraví, lásky a štěstí do krizového roku 2009 přeje grupa BLAF


Opsno z Horizontu 9.12.2008
Blaf křtil nové CD Jadymy dali
  V sobotu v jablunkovské restauraci Amerika se křtilo. Skupina Blaf křtila nové CD nazvané Jadymy dali. Kmotry byli muzikanti legendární jablunkovské formace Bidon. „Od mała żech chcioł grać z Bidonami, na kóniec sie mi podarziło napisać dlo nich pore tekstów. Rachujmy, że jak óni bedóm chrzcić swoje cedeczko, tak nas też pozwióm” řekl Tomáš Tomanek lidr Blafu.
  Na CD je 17 nových skladeb, k většině napsal texty (jak jinak než po naszymu) a hudbu Tomáš Tomanek. Raritou je poslední skladba Prózne cicho. Posluchači tam uslyší skutečné ticho. Skupina totiž nedostala souhlas od majitele práv k hudbě, která inspirovala vznik této skladby. Blaf, ji už nikdy nemůže hrát. Jediná stopa po skladbě je text otištěný spolu se zbývajícími 16 texty v krásném kresleném bookletu, jehož autorem je jablunkovský výtvarník Rafał (Kazimierz Mrózek). Kromě Tomáše Tomanka, který zpívá a hraje na housle, se na desce muzikantsky podíleli zbývající členové Blafu - Pavel Buble Sikora (banjo, zpěv), Jan Klus (bicí, zpěv), Robert Kulka (baskytara, zpěv), Jan Pazdera (kytary, klávesy, perkuse, foukačka, zpěv). Na desce zní taky foukačky Standy Kantora z Bidonu.
  Nové CD bude možno koupit v jablunkovské prodejně Knihy, v třineckém Kosmosu a na koncertech Blafu.
  V Americe hudba hrála do pozdních nočních hodin, před pozvaným publikem se střídal Blaf s Bidonem.

fotky z akce a ukázka z nového alba zde:
http://www.ihorizont.cz/c1305-blaf-krtil-nove-cd-jadymy-dali.htm


28.11.2008
Listopadové hraní bylo velice různorodé. Začínali jsme na Javorovém. Čučoni z Karviné slavili "90", tak jsme tam byli něco jako dárek. Super atmička byla, jak všichni seděli na zemi a většina kapely taky. To by bylo YOU TUBE(ty trómbo) jak cyp.
Další jubileum na Mostech. Hotel Grůň a kulatiny Stacha, jak hrál kdysi v Kryzysu a byl svým způsobem průkopníkem ve zpívání po našemu v takzvané nové vlně (80tá léta). V povědomí ho ale všichni znají více přes medicínu. Měli jsme být překvapením, ale sami jsme byli překvapení, když si pán doktor s náma zazpíval sólo "Skóńczili my fertig Hanka"(Jasná zpráva).
Dolní Lomá - Beskydka. Pařba pro fotbalisty z odborů. Pro nás podruhé, pro Jana poprvé. Loni jsme tam hráli s Richardem. Normálně jsem cítil, že tam snáma je.
Bažantnice. Sokolovna Mosty. Zvuk se jakž takž na tělocvičnu vychytal. Omladina na nás pařila o život, aniž si někdo všimnul, že Roberta zaskakuje Milan. A že mu to šlo dobře?!
V Bohumíně U kanárka bylo taky veselo. Akorát ta cesta zpět nám trochu trvala déle. Ono když se skombinuje čerstvě napadaný sníh s poruchou auta, tak to jede do Jablunkova až 3h15min.
A když jsme už u té dopravy, tak občané Jablunkova se můžou od předvčerejška radovat z odtirakovaného náměstí. Za to jsme vyjádřili dík pomoci naší muziky představitelům města a stavitelům obchvatu v Penziónu na Bělé. A světe div se, ona to byla v tom útulném sále starojablunkovského ducha i naše pemiéra.
Tak se nalaďte do Adventu a my se Vám ohlasíme, až budeme o jedno cédéčko zkušenější. Tom


30.10.2008
Babylón, který jsme točili s Českou Televizi bude vysílán 4.11. v 18.30 a 5.11. snad v 9.00. Zde si to můžete prohlédnout, jsme v poslední části pořadu.
Hraní v polských Wierzchosławicích se moc nevyvedlo. Celou cestu lilo jak z konve a když jsme už byli téměř v cíli, tak nám pořadatelé oznámili, že festival venku se ruší, ale my zahrajeme pro pozvané hosty v hasičské zbrojnici. Trošku byl zpočátku průser, protože jsme byli bez aparatury, ale místní zvukař si uměl poradit a dokonce se i tancovalo. Samozřejmě se to neobešlo bez Jožina z bažin. A tam se zpívá o Oravě.
A z té přišla moc smutná zpráva. Richard, jak v Bystřici 18.10. bubnoval za našeho Jana, tak vyskočil na Oravě z potápějící se loďky, ale k břehu už nedoplaval. A nám je všem z toho strašně moc smutno a když to píšu, tak se mi chce brečet. V pondělí se s ním půjdeme rozloučit s vírou, že si Tam nahoře jednou spolu zahrajeme. Tak Ti Richarde moc díky za všechno a pozdravuj Tam muzikanty. Tom a Blaf


2.10.2008
   Den radegastu v Nošovicích. Super akce! Super se hrálo. Ukázková reakce pivního obecenstva. Opravdu, byli jme z té akce moc happy.
   Ostrava Zábřeh - vinobraní. Trošku fiasko s moderátorem, který nás uvedl jako kapelu z Mostů u Jablunkova hrající repertoár Plavců a Zelenačů. Budiž mu ale odpuštěno, protože jsme si to posléze vyříkali mejlama. Škoda že jsme měli k hraní prostor jen půl hodiny. Přesto jsme ale zpozorovali, že tam je pár zasvěcených, které jsme oslovili, včetně našeho ostravského fanclubu.
   Dokonce nás točila i ČT do pořadu Babylon. Cestu do Ostravy z Třince, něco z koncertu, nějaké rozhovory a taky ještě dvě písníčky v Ameryce.
   Poté jsem se šel domů dobalit a vyrazil jsem na Dolomity. Turistika to je moje vášeň. Tři 15km dlouhé tůry ve výšce 2000-2500m v podzimním počasí (místy poletoval sníh) mě nadchly až ach!
A když vám na horské chatě u Tre Cime (2555m) řekne barmanka "nech sa páči" a dá před vás pivo, tak to už je vrchol blaženosti.
   A co deska? Mícháme, sháníme dodatečné sponzory, dotahujeme návrhy tiskovin...
jednoduše: Jadymy dali...
Tom


11.9.2008
Dnes je celkem nezapomenutelné datum, že? Vzpomínám si jak jsme po šichtě slavili v hospodě a v televizi pořád dokola ukazovali letadla jak torpedujou ta Dvojčata v New Yorku. Zpočátku jsme si mysleli, že je to nějaký stupidní akční film a ono to byly události, které změnily svět.
Ale teď se ze světových události přemistíme do současných Smilovic. Hráli jsme tam už asi po čtvrté. Počasí sice vyšlo, ale lidiček se sešlo poskrovnu. Zato ale věděli "ocogo" a tak jsme se přeorientovali na jubox(blafovský).
Další akce byla rychlokvaška. Osloveno v pondělí, odehráno ve čtvrtek. Sestava úsporná. Housle, banjo, kytara. Hrálo se na Kamenitým pro naše kamarády z Beskydnetu a jejich přátelé. Moc pohodová akce.
Zato na Milíkově jsme se trošku potrápili. Za Roberta Kulku nám nevyšly dva ověřené záskoky a tak jsme zimprovizovali třetí. Radim Kostka(mimochodem nás dobře nazvučil ve zmíněných Smilovicích). Taky vnímáte tu geometrii? Jakž takž jsme se probojovali do finále a pak se sešli až ve studiu.
Vokály nám daly celkem zabrat. Zápasili jsme s nima tři večery. Honza průběžně dohrává kytary a taky jsme si pozvali hosta. Stacho Kantor z Bidonů nám nahral foukačky. Moc pěkné.
Čeká nás ještě ale hodně práce. Hlavně s míchačkou. Nevím, nevím, jestli to stihneme vydat do konce listopadu, jak plánujeme. Zkusíme pro to ale udělat maximum. A pak nás stejně sjedete a rozdupete za výsledek. A "otogo"!!! Tom


18.8.2008
  Hraní na kamenitém opět nezklamalo. Sešlo se Vás tam požehnaně a díky Vám se nám hrálo moc v pohodě. Dokonce jsme tam sjeli všechny pisníčky cílené na nové cedlo.
  Kozubová byla taky paráda až na ten déšť, který ale dlouho nevydržel. Taky jsem si to spojil s turistikou, ale pouze tam.
Po Kozubové následovala moje dovolená. Chorvatsko potřetí. Moře v Nemiře, Omiš, částečně turistika a taky rafting na řece Cetině.
  A pak hurráá do studia!!! Dva dny jsme nahrávali základy(bicí, basa, kytara, banjo), dva dny jsem zpíval a jeden den nahrával housle. Teď ještě zbývají vokály, Honzovy ozdoby a míchačka. Zatím jsme s naší prací spokojeni.
  Fajermani(vatrogaści) z Návsí slavili 100 let. Před náma tam hrála našlapaná skupina Asteria (věkový průměr 16?). Moc se mi to líbilo. Pořadatel ohlásil ukončení jejich koncertu, protože bude za chvíli začínat Blaf a z řad jejich fanoušků se ozvalo: "Grejcie dali, Blaf može iść do chaupy". Jenže my jsme mohli domů až po druhé v noci.
  Mimochodem jsem konečně analyzoval jedno slezské příjmení Macoszek = ohmatává složenku. Tom


16.7.2008
  Jano chronologicky (z mého pohledu i logicky) přeskočil akci v Bohumíně v hospodě u Kanárků. Letos jsme už v těchto oblastech hráli potřetí a tímto chceme poděkovat partě nadšenců kolem Jirky Zaremby, jak to všechno organizuje. Mělo to však jednu mouchu, ale to jsme si už vyříkali a příště se polepšíme.
  O Pomezí už psal Jano. Pravděpodobně jsem tam osobně vynadal Redlovi, ale zase mi bylo řečeno, že si to zasloužil. Musím za nás ale z rukou na srdci říct, že po tom pátku jsme to tam odehráli k oboustranné spokojenosti.
  Taktéž ve Vendryni. Prostě když je všechno jak má být, tak to jde. I přes Bubleho handicap s páteří, čímž mu přejeme brzké uzdravení. Už se chudák v tom zkrouceném stavu s náma trápil na Dnech Jablunkova v Městském Lese čtvrté hraní. Zvukařům, kteří to tam měli na starosti bych nejradši někde nakopal. Dobře to okomentoval Petr Preiss (jeden z profesionálních zvukařů z regionu): "Je to škoda, když vidím, kolik do toho vložíte energie a oni to takhle odfláknou". Doufáme, že se časy zlepší. Tak ahoj na Kamenitým.
Tom


10.7.2008
  Był żech na Pomezí, ale w pióntek ni. Bezmali jak w pióntek 18:00 zaczinali, tak tam siedzieli dwo typcy pod parazolym a od szefki tego festynu – pani Jarki Kantorové – wiym, że tam było słabych dwiesta ludzi. Bo loło.
  W sobote my tam zaczinali program o trzeci. Jeszcze kapke padało, ale w trakcie naszigo koncertu sie wybrało a potym już było krasnie, ale zima jak ruskim filmie. Folkowo partyja Dobrá poloha, co wygrała Moravského vrabce grała po nas. Grała. Dlo mie ganc darymno partyja, co śpiywo o gupotach. Jak widzim slečne z piszczołkóm, kiero śpiywo uáááá, typka z gitaróm, perkusiste z cingrlatkami, tak sie mi nóż w kapsie łotwiyro.
  Potym Grasscountry Drive, to było fajne, choć grali jyny taki bluegrassowe standarty, ale dobre. Pavla Hammela żech nie widzioł, pry był fest dobry. No isto ja, jak dostoł aji od Mloka jakómsi cene. Taki jakisi cosi niby piekne od jakigosi artysty rzeźbiarza.
  Mioł tam być Pavel Bobek, ale nie był, był nimocny a leżoł we szpitolu. Za niego sie pani Kantorovej podarziło zegnać Vlaste Redla, ale jeszcze przed tym grała Pavlína Jíšová z partyjóm, a ta fakt umiy aji grać aji śpiywać. Krasne.
  Potym był Redl, to je kumedyjant niesamowity. Improwizoł tam z kapelóm Cimbal Classic a szło mu to. Mało gdo tak umiy grać na gitare jako ón. Partyja we widowni dziwiła co hruza! Dwa razy przidowoł, ale w szatnie sie pry przedwiód…
  Cimbal Classic, konzerwatorze, filharmonije, „piekne“, ale dlo mie bez kuli. Howgh.
  Czeltic – dobrzi muzykanci – ale biyda. Fakt fest gupi rzeczi miyndzy pieśniczkami a gitarzysta niech se kupi ladičke, choć pry „…víte, ty dudy se s kapelou nedají sladit…“.
  Potym byli Cygóni Bengas (nie wiym, czymu Romové, jak to sóm orginal Cygóni). To był fakt łóm, ty cyganski standarty a aji od Gypsy Kings zagrali na fajrónt. Bengas po cygańsku znaczi „čertíci“. Kłobuk dołu, ty rytmy, partyja skokała jak sie patrzi.
  Nakóniec Whiskey River. Muzykancio wyborni, jyny szkoda, że ta zima już skoro wszeckich z widownie wygnała na półki abo do chaupy.
  Pani Kantrová a pan Josef Mlok Grim – wyborne, dziynka szumne a na rok zaś!
Jano


24.6.08
  Ať žije Jan!!! V naší kapele Jano i Honza!!! Konečně máme tento víkend volno, tak doufám, že nás oslavenci pozvou někde na oběd.
 Červen jsme zahájili hraním v domově důchodců. Trošku to zpočátku komplikoval dešť, ale pak už to probíhalo k oboustranné spokojenosti v pohodě.
 Na Fojtství byla veliká oslava firmy Autel a moc, moc bohaté občerstvení. Naše produkce se ocitla někde mezi Javorovým a Dobešem. Jedno z toho je prý i kopec. Žeby Dobeš?  
Konečně hraní mimo región. Němčice nad Hanou. Jak na nás přišli? Prý nás viděli v televizi a líbili jsme se. Velice pohodový festiválek a vynikající zvuk.
 To už se nedá říct o letošním Klobáskovém Festivalu. Buble tam vymyslel vtip. Víte jak Větnamec řekne Horní Suchá? Prý - horník šuká. Byly trochu problémy s aparaturou a přeneslo se to i na náš zkrácený projev. Ale každý den nemůže být svátek.
 Zato v neděli jsme si to vybrali na Kozinci. Ale zase to teplo. Už aby byly Vánoce a -20°C. Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2023
12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec
20.5. Gastrofestival - Dolní Marklovice
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov
2.6. Mosty – Dětský den
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
10.6. Padesátka v Těšíně
17.6. Den obce Bocanovice
30.6. Bluegrass Theatre - Metylovice
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark - Jablunkov Park A. Szpyrce
22.7. Festyn - Filipka
29.7. Slavnosti na hřišti - Milíkov
24.8. Domov Sosna – Třinec
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel
9.9. Soukromá oslava - Bukovec
15.9. Setkání jubilantů – ND Doubrava
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce
7.10. Festival na Gírové
14.10. Čierňanský redyk – Čierne
18.11. Soukromá oslava
2.12. Obecní zabíjačka - Mosty u Jabl.(15)
6.12. Hraní pro AH Jablunkov(15)
11.12. Třinecké adventní podvečery - Trisia(18)
15.12. Chata Skalka – soukr. akce(19)
16.12. Firemní akce -Mosty Grůň(17)

KALENDÁŘ 2024
5.4. Kass Č. Těšín
31.5. Western klub - Suchdol nad Odrou(18)
1.6. Vělopolí(17)
6.7. Festival Na Pomezí(15)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
24.8.Vendryňský letní karneval

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 30
celkem - 1446

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek