HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
25.8.03
A už zase jedeme na plný plyn. Festiválek Tóny nad Olší byl velice pohodový a taky jsme tam poklábosili se starymi znómymi karwiniokami. Pak zrychlený přesun do Nýdku. Festival u potoka. Atmička super. Zrovna končili svůj koncert Poledňáci. Pak hrál BG Styl - neustále se zlepšující. Taky Pepa Streichl se mi hrozně líbil. My jsme chtěli pro změnu zahrát samé nenaše věci, ale po třech kouscích nám to bylo znemožněno a museli jsme opět sklouznout do zaběhnuté polohy.
   V neděli jsme vyrazili naším parníkem (Škoda 120 a na střeše buben) do Děhylova. Nádherná letně nedělní atmosféra na břehu řeky Opavice. Jak z první republiky. Provozovatel Loděnice to tam má velice dobře zmáknuté a my mu tímto děkujeme za pozvání. I Vám nahodilým poslucháčům a kamarádům z ostravského fanclubu. Tom


© Jirka Zapletal - www.lodenice.com


19.8.03
Zkrácená zpráva z dovolené. Štúrovo (Parkány). Vzduch 35°C, voda v termálech totéž. Chládek pouze v noci. Sama maďarština. Například:
Lájosz Mesárosz vyťahol nož a Imre skapal v cimre.
Csulok Czarda - zájezdní hostinec.
Szorozo - piváreň.
Přes Dunaj za mostem leží Esztregom (Ostrihom). Nádherná katedrála z kopulí vysokou 100 m. Byli jsme tam nahoře a normálně já bývalý paragán jsem tam měl bobky. Nádherná byla také plavba po Dunaji k Viszegrádu a návšteva pevnosti. Služby na jihu Slovenska oproti severu - dokonalé. Akorát to nakysličené pivo mi moc nešlo. V Rájci a v Rajeckých Teplicích je krásně ale služby škrípu. V jednom stánku nám byli 3h schopni odpovídat, že bryndzové halušky budu o pol hodiny a byla tam taky vyvěšená cedule Káva nie je. Vedle byl zase stánek velký jak buda na Gorola a prodávali tam jenom kávu. A na závěr perlička. Ve Štúrovu hořel desetiposchoďový panelák. Místním hasičům a fajermanům z Nových Zámků stačila technika pouze k osmému patru tak povolali na pomoc hasiče z Esztergomu. Slovenští celníci je však z neznámých důvodů zdrželi půl hodiny na hranicích. Ať žije Unie!!!
Tom


30.7.03
Škoda, že jsem si mohl dát na Bierfestu v Nýdku jenom jedno pivo. Bohužel někdo musí řídit. Ale kofolu tam měli taky výbornou. I Špinarka se dala poslouchat. My jsme ale prý byli lepší, jak mi tam fandil kolega od vedlejšího stolu. No nevím. Snad v Komorní Lhotce na Jarmarku. Tam nás brali hodně. Moc se nám tam líbilo. A jsme zvědaví na Gorola. Už je to rozhodnuto. Hrajeme v sobotu v 19.30. Tak přijďte a vemte sebou hvězdy - ať neprší.
Tom


14.7.03
Zgraja na Písečné by neměla chybu, kdyby nelilo. Co se ale programu týče, pánové organizátoři se moc zlepšili. I ten ohňostroj po půlnoci byl skvělý. A co Pomezí? Ještě teď se nemůžu vzpamatovat. Zase jsme si chrochtali blahem. Takový aplaus jsme snad ještě nezažili. Určitě nejlepší za naší kariéru. Na Brisbane jste reagovali tak, že jsem měl opravdu problém se nerozbrečet. Také chceme poděkovat BG Stylu, že nám vzdali hold a všem, kteří s náma pařili na Sessionu téměř až do kuropění.
Poděkovat chceme i všem, kteří byli v neděli na Jarmarku v Jablunkově a setrvali na našem koncertě i přes ten šílený liják. Neuvěříte, jak nás to motivuje.
A na závěr dojmy z Čechomoru. Předkapelu Benediktu bych nemusel. Příliš zdlouhavé fanky na folklór. A ještě jeden vzkaz pro Komitet Organizacyjny Gorolskigo Świynta. Místo buzerovat kapely, najněte si bagr a zrýpejte ten kopec pod pódiem v Městském lese (Stadtwald). Díky němu mělo 80% návštěvníků ze skvělého koncertu Čechomoru pouze pastvu pro uši. Sice je to to hlavní, ale když jdete na koncert, platíte i za oči. Tom


10.7.03
Těšíte se na Pomezí? My se těšíme moc. Včera jsme na zkoušce jakotako dali dohromady tři nové písničky. Snad je tam zahrajem, jsou myslím docela povedené. Podle programu máme hrát v sobotu okolo 21:00.
Hned na druhý den v neděli budeme k vidění a slyšení okolo 14:00 na jablunkovském náměstí v rámci akce
Jablunkovský jarmark.
No a večer hurá do městského lesa na koncert skupin Čechomor a Benedikta.

Na letošním Gorolu asi nebudeme hrát, i když nám to slíbili. Zatím nevíme, proč se organizátoři takto rozhodli...
Jano


1.7.03
Máme tady prázdniny. Ve čtvrtek jsme hráli na pařbě hokejistů z Třince a fotbalistů z Nýdku. Ti měli předtím fotbálový zápas, který prý skončil remízou. Trošku jsme z toho měli strach, protože jsme měli dva záskoky. Ale nakonec se to zvládlo. Akorát jsme neměli šanci skončit o domluvené půlnoci, protože hokejisti byli rozjaření, jak kdyby přivezli zlatou z Nagana. Také máme novou přezdívku pro zvukaře. Sekýrka. On i masér hokejistů určitě budou vědět, oč se jedná.
Noc plná hvězd . Měl jsem z toho strach, když jsem slyšel, jak tam někteří pijou pivo, pak se do kelímku vymočí a hážou to za sebe. Ale ono se toho taky namluví. Hráli jsme v 9.15 a bylo to úplně v poho. Pravda, těch kelímku po tom trávníku už bylo značně, ale lidi byli v klidu, probouzeli se, reagovali i na nás a někteří dokonce i podle pohybu úst s náma zpívali. A to hraní na ten aparát. Zážitek. Člověk řekne slovo a cítí se jak obr. Dva jeřáby po stranách pódia a na nich zavěšené bedny. A hrajou i do nebe. Normálně se mi tam chtělo po hraní zůstat.
Dny Jablunkovska v Hrádku. Hráli jsme tam před Petrem Nagyem a navážel jsem se tam do Bubleho věku. Že se narodil, když ještě Jablunkov byl na území Hrádku a že byl taky u toho, jak vznikala písníčka "Kdož sú Boží bojovníci". Petra Nagyho sice moc nemusím, ale líbilo se mi jak okomentoval písničku "So mnou nigdy nezostárneš". Je prý věnována virusu HIV. Tak pozor na sex a zdař. Tom


24.6.03
V Děhýlově na Festivalu za vodou se hrálo už od 10.00. Nádherné prostředí u řeky Opavice. Dvě pódia a na jednom z nich už hrají mě stále neoslovující Tempo Di Vlak. Budiž mi odpuštěno. My jsme začínali v 11.00. Měli jsme zřejmě úspěch. Publikum nám bylo příznivě nakloněno a byl i přídavek. Taky dík za podporu našemu ostravskému fanclubu. Možná si tam ještě letos zahrajeme.
Prešov. Sigord. Festival dobrej hudby. Vyjeli jsme už v 9.00 v pátek a posilňovali se vitamíny B12(borovička a 12°pivo). Když jsme jeli kolem Spišského hradu, tak jsme už byli téměř předávkování. Kamarádi Mloci byli na nás moc hodní a věnovali nám cca. 40 min. z jejich bloku. Moc pěkně hrál blues Marty Hall z Kanady a maximální úspěch měl Honza Nedvěd. Celý blok s ním zpívali všichni mě blízci Východňari. My jsme si je taky naklonili a to hlavně s naším cikánským repertoárem. Dokonce byl i zájem o naše cédéčka.
V sobotu byl v Horní Suché Klobáskový Festival. Před náma excelovalo věčně dobré bohumínské Sluníčko a po nich již poněkud vyšumělí Paleček a Janík. Já osobně mám jejich písničky rád, ale lidí se celkem nudili. Ani se nedivím. Posluchači jsou čím dál mladší. Na přání jsme jednomu z těch starších zahráli Wróbla a byli jsme po koncertu poczynstowani. A ještě detail. Vystupoval tam na halfplaybeck nějaký hňup z VIP a začal tam parodovat Leoše Mareše. Zábavné mi na tom přišlo to, že jsou ze stejného sajrajtu a je mezi nima řevnivost.
Memoriál dr. Kozla. Nevím už který ročník, ale nějaký cyklista (snad) Kořínek porazil rekord od cesty na Oldřichovice k chatě na Kozinci o celou minutu a něco. Udělal to nějak za 7 min. a 25 sek. nepletu-li se víc. A taky byl frajer polský účastník, který vyměnil v soutěži defekt za 57 sek. a výhru (sud piva) věnoval všem zúčastněným. My jsme už hráli třetí den za sebou a doufám, že jste nezpozorovali, že už toho máme plné trenky. Normálně jsem se už těšil do normálního pracovního procesu, což u mě není zvykem. Tom


Ptek 13.6.03
Zase nám to jednou vyšlo. Nikde nehrajeme (13tého v pátek:). Aspoň si nesekneme ostudu. Ale ne! Nejsme pověrčiví. Minulý pátek se nám dobře hrálo pod Kozincem. Byly to kulaté narozeniny jedné veřejnosti dobře známé paní. Taky mě to v srpnu čeká. Bylo tam mimo jiné taky moře vínka a dokonce i moje oblíbené pečné vepřové koleno. Soudek s pivem samozřejmě taky nechyběl. Dobrá nálada, zajímaví hosté a taky se tančilo.
Jeden celkem zajímavý postřeh. Naši příznivci jsou opravdu ze všech věkových i společenských vrstev. A my si toho nesmírně vážíme. Vemte si jenom takový příklad, že mě v jednom dni požádali o napsaní písničky na objednávku, jak jablunkovský bezdomovec, tak ředitel jednoho velikého hutního kombinátu. A já pokrytec zatím vyhověl pouze jednomu z nich. Musím to brzy napravit.
Ve středu jsme zkoušeli u Honzy na zahradě před jeho dřevěnou roubenkou. Moc jsme tomu ale nedali, protože začalo lít jak z konve. Plán jsme splnili tak jenom z poloviny, tak nevím kdy to všechno zmáknem. Pořád na těch písničkách něco měníme a vylepšujeme.
V neděli hrajeme v Děhylově. Už v 11.00. To jsme zvědaví, jestli tam někdo bude. Když jo, tak budeme Za vodou. Tak nějak se jmenuje i ten fesťák.
Čau. Tom


26.5.03
Docela povedený víkend. V pátek jsme hráli managmentu Nemocnice Třinec a sochářům na chatě v Tyře. Moc příjemné hraní, velice chutné prasátko a tatarák s topinkama. No a zapíjelo se to vínem z Jižní Moravy. Akorát Honzovi se něják lepí smůla na paty. Odešel mu chladič od Škodovky. Takže co vydělal, to vrazil do opravy auta.
V sobotu jsme fičeli do Rožnova pod Radhoštěm na ozvěny Porty. Konalo se to ve Skanzenu . Celkem jsme měli i čas pozorovat program. Moc dobrá kapela mlaďochů, sympatická zpěvačka a sqělý basák - Rovnátka.
Pak zpíval Špilda, jehož krátké fejetony znám z Portýra . Jako písníčkář je dobrý, ale pozval si celkem zajímavého hosta, kterého uvedl jako moc dobrého a rychlého kytaristu a ten byl tak nalítý, že nezahrál téměř nic a málem na židli usnul. Ještě že to lidi brali s úsměvem.
Kiďátko (V.K.Tomáško) pak laťku zvednul, ale nevím, co bych napsal víc, protože jsme se už připravovali v zákulisí. Každopádně jsme měli z naší hodinky dobrý pocit a to je podstatné. I přídavek byl a snad nějaké pozvání do Jižních Čech a možná i do Prahy.
Pak byl Slávek Janoušek z nějakým mágem na elektrické housle. Janouškova tvorba mě tak ale oslovovala v osmdesátých létech.
Špičkou ledovce byl Robert Křesťan a jeho kapela. Určitě to bylo moc dobré, ale mě už byla zima a byl jsem tak utahaný, že jsem si šel lehnout do auta našeho nejlepšího řidiče - Roberta Muslima Kulky.
A co občerstvení? Hamba!!! Klobáska za 50Kč, chléb se sádlem 10Kč, dršťková hnusná. Jedině Kozel byl nenapadnutelný jako mok. Příště si na Ozvěny porty vezmeme sebou svačiny.
Tom


22.5.03
Když jsme přijeli na Májovou veselici do Bystřice, tak zrovinka hráli Vrtáci. Mě osobně se to moc líbí ale působí to na můj vkus trošku akademicky. Jsou to každopádně páni instrumentalisté.
TBC jsem už taky pěkně dlouho neslyšel a příjemně mě překvapili. Kluci udělali za tu dobu pěkný kus práce. Mimo jiné hraje s nimi náš exbasák Ládinek. A hlavně ta vokálka - ta neměla chybu. Taky si za ní zasloužili bouřlivý potlesk.
My jsme začínali v 19.30 a byli jsme už moc dobře naladění a Vy, co jste byli pod pódiem, tak jste tomu udělali ještě lepší atmičku.
S o to větší trémou jsme hráli v divadelním sále v Trisii pro sestřičky z Nemocnice Třinec (to je asi Sosna). Zpočátku se mi třásl hlas, ale ledy se uvolnily po první písničce a když se sestřičky dokonce i zasmály, bylo po trémě a začali jsme se s Bublem navzájem slovně shazovat mezi písničkama až do úspěšného konce.
10. výročí Jap Tradingu. Tak to byla moc nóblesní akce. Když si už jenom představíte, že vedle Petra Šišky z Petardy Production moderovala taky Heidi Janků a bylo to celé pojato v Country stylu, tak proč se tam nemít dobře? A toho jídla a ty aquabely. Škoda jenom, že Lojzo se dívalo na nás a ne my na ně. Ale při pódiu jsme se s nima aspoň pozdravili a neubránili zdvořilostní pochvale z jejich strany.
Stejně ale nejlepší bylo to poslední hraní ve znamení nesesmilníš ve Smilovicích. Člověk tam skoro nikoho nezná a oni znají normálně naše písničky a pařili by na ně až do rána, kdybychom to ve 2.00 neutli.
Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2023
12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec
20.5. Gastrofestival - Dolní Marklovice
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov
2.6. Mosty – Dětský den
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
10.6. Padesátka v Těšíně
17.6. Den obce Bocanovice
30.6. Bluegrass Theatre - Metylovice
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark - Jablunkov Park A. Szpyrce
22.7. Festyn - Filipka
29.7. Slavnosti na hřišti - Milíkov
24.8. Domov Sosna – Třinec
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel
9.9. Soukromá oslava - Bukovec
15.9. Setkání jubilantů – ND Doubrava
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce
7.10. Festival na Gírové
14.10. Čierňanský redyk – Čierne
18.11. Soukromá oslava
2.12. Obecní zabíjačka - Mosty u Jabl.(15)
6.12. Hraní pro AH Jablunkov(15)
11.12. Třinecké adventní podvečery - Trisia(18)
15.12. Chata Skalka – soukr. akce(19)
16.12. Firemní akce -Mosty Grůň(17)

KALENDÁŘ 2024
5.4. Kass Č. Těšín
31.5. Western klub - Suchdol nad Odrou(18)
1.6. Vělopolí(17)
6.7. Festival Na Pomezí(15)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
24.8.Vendryňský letní karneval

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 30
celkem - 1446

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek