HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
5.5.2010
Na Hutníku se nehrálo nejhůř a to hlavně díky Vám, jak jste nás přišli podpořit. Je možná škoda, že vždycky začínáme, ale asi nám není přáno hrát v pozdějších hodinách na této akci už minimálně 5 roků po sobě. Jak říkám, nebyla to žádná Blafmánie(cca 50 lidí na fotbalovém stadióně), ale měli jsme z toho dost dobrý pocit. Samozřejmě, že za to může i zvukař, abych náhodou na někoho nezapomněl. Tak se mějte a přijďte 22.5. na Osůvky. Tom


28.4.2010
V sobotu jsme hráli na Kozinci. Robert měl totiž "spotkanie klasowe z polskigo gimpla". Na Bubleho ta atmosféra způsobená Robertovými spolužáky zapůsobila tak pozitivně, že se rozhodl posílat vnoučata do polské školy. Neopomněl jsem dodat komentář, že když jsme kdysi hráli na Bubleho srazu z "poprawczoka", tak se nám ztratily dva mobily a kolo od auta.
April!!!!
A teď už vážně. 30.4. v pátek budeme na ČT2 v Kosmopolisu. Začíná to v 18:25 a sami jsme na to zvědaví. Tak koukněte taky!!!
Tom


15.4.2010
Pařba na Kamenitým se dle mého názoru povedla. I když jsem byl v roli řidiče, měl jsem upřímnou radost z toho, jak je chata naplněná a jak jste se všichni s postupujícím časem odvazovali. Myslím, že jsme oficiální část ukončili v těch 22:00 "w sam raz", protože to už pro nás začínalo být trošku nebezpečné (šťouchání do stojanu, skákání po stolech a snaha některých si s námi zazpívat na mikrofón). Já jsem musel jet dolů, ale kluci sejšnovali až do božího rána. A když jsem včera na zkoušce poslouchal jejich zážitky, tak jsem tomu byl i rád. Přece jenom jít po půlroční přestávce do práce s kocovinou, by asi nebylo nejšťastnější. Tom


7.4.2010
Hraní málo, takže aktualita bude stručná.
Vodácký ples se nám hrál ve veliké pohodě. Co bylo v březnu podstatné tak to, že jsme měli každý týden zkoušku a tím jsme se propracovali už k šesté(červnové) písničce naší chystané desky. Dokonce jsme i zkoušeli venku, ale asi to byla provokace, protože se vzápětí počasí změnilo k horšímu.
Velikonoce jsou za námi a přiznám se Vám, že to s pomlázkou přeháním čím dál míň.
Včera jsme točili s ČT na Kamenitým 4 pisníčky a také jsme nahlas polemizovali o českopolském soužití. Mělo by to být někdy za dva týdny v pořadu Kosmopolis. Budeme s předstihem informovat.
Na sobotu se už velmi těšíme. Hrajeme v 17:00 na Kamenitým, takže v rámci podpory cestovního ruchu v Beskydech a rozvoje regionální kultury je vaše účast téměř povinná! Spěchejte, ať chytnete fleka :-) Tom


2.3.2010
Plesy máme skoro za sebou. Mám však z nich trochu komplexy. Blaf přestává být stoprocentním Blafem a hraje převzatý repertoár. Například na Písečné to bylo 5:5. Na Countrybále u Tyrasa jsme možná vyhrávali 6:4. Ovšem Havířov, ten nás převálcoval úplně. Tam to bylo 1:9. A pak mi bude někdo něco vykládat o toleranci k dvojjazyčnosti. Na druhé straně ten repertoár postavený na Honzově zpěvu je šíleně chytlavý. A nám se moc dobře hraje, když vidíme jak odvázaně paříte. A vlastně ani nám moc možnosti nezbývá. Buď brát, anebo sedět doma.
Masožravá akce "Kvičyni v Bukovcu", tak to byl teda nářez. Akorát ta kosa. Už jsme mleli z posledního. Pára šla od huby, nohy promrzlé od studené dlažby a lidi na nás vybrali do klobouku údajně další dva litry, ať ještě hodinu přidáme. Ale to už opravdu nešlo. Jsou v životě momenty, kdy jsou °C v + více než prostředky k uspokojování svých potřeb. Díky za pochopení.
Moc hezká byla poslední únorová neděle v Penziónu Kostkov. Děda Žabka, který má na svém kontě přes stovku pěkných pisníček, tam slavil nádherné jubileum, o němž se víc můžete dočíst v našem nejaktuálnějším vzkazu.
Vypadá to, že už se schyluje k jaru. Takže kdo může, ať dorazí na poslední zimně kalendářovou akci do Vendryně. Bude tam Vodácký ples. Sice v postním období, ale řečeno slovy klasika: "gdyby my tak yny grzeszili..." Tom


5.2.2010
Už jsem dlouho nic nenapsal, protože jsem byl v Lázních Darkov. Tam jsem mimo procedúry (procemolly) slyšel na tanečkách zpívat naší jedinečnou zpěvačku z roku 2001 - Elišku, jak s naší pisníčkou Balada o wzniku Werku vyhrála soutěž "Sedm divů Slezska". Dnes už je to slečna Elis. Tímto ji posílám pozdravy od celého Blafu a přeju hodně muzikantských úspěchů.
Silvestr na Kamenitém dopadl pro nás dobře, i když opět ne v klasické sestavě. Jura hrál kytaru, Honza basu. Kdo asi chyběl? Ale odšlapalo to dobře a dokonce jsme i nadstavili čas.
Zkouška letos zatím taky nebyla, ale repertoár na další album je ready. Zatím má pracovní název PATOGA. A co že to znamená? To jsem zvědav, kdo na to přijde první.
Ples U Burego v Hrádku byl odehrán jako letošní premiéra a mám dojem, že nám to šlocelkem dobře. Údajně, když se rozkřiklo, že tam hrajeme, tak bylo během týdne vyprodáno 150 lístků. Na některé skalní příznivce a zakladající členy už bohužel nevyšlo, ale "Plesbaly"(jak napsal kdysi Jano) ještě zdaleka nekončí. Tak mrkněte na náš kalendář a shánějte vstupenky. Tom


14.12.2009
Za 10 dnů tady máme Vánoce a pak už Nový rok. Já vím, nebyl ten letošní pro všechny dobrý. Je to strašně moc rozmanité, co se komu přihodilo, jak ho kdo prožil a někdo dokoce i ne, ale bohužel tyto radosti a strasti přináší každý další a další. Ještě že nevíme dopředu co nás může překvapit a to je přinejmenším v pořádku. Já osobně za ten svůj rok, i když ještě neskončil - děkuji. Mám k tomu hodně důvodů.
A teď odbočím a zhodnotím stručně 3 akce, kterých se aktivně naše kapela zúčastnila.
Terchová. Hraní pro našeho kamaráda Władka a jeho firmu. Bylo by to dokonalé, kdyby jsem už tehdy měl tu aktivní bedýnku, kterou jsem si pořídil i s mikrofónem "pod choinku". Přece jenom když je zpěv upozadněný, je to pro celou kapelu handicap.
Super akce byla Mikołajówka v Kafáču. Fanclub z Ostravy a Bohumína opět nezklamal a dokonce nás poctil svou účasti můj bývalý spoluministrant a toho času kněz v Ostravské diecézii František Kufa. I dárečky jsme od něj dostali a taky děkujeme za hezkou pozornost od nových obdivovatelů z Havířova a dvěma vstupům muzikantů ze souboru Lipka.
Wilijówka U Kohóta byla vylepšená o výše zmíněného Ježíška. Teď jenom nevím, jestli z toho bude mít radost zvukař Leszek, ale dodatečně mu děkuji za dokončený sponzoring. Na té poslední akci jsme byli namíchání částečně exBlaf s Blafem a proto jsem si ji taky dovolil zařadit mezi počitatelné akce. A jestli se bude konat Silvestr na Kamenitém, tak se dostaneme na krásné letošní číslo "sorok". Je to sice slabší než loni, ale zase byla zdravotní odstávka. Takže se mějte hezky a ať je všechno, co je před náma, hezké. Tom


1.11.2009
Blaf momentálně odpočívá, protože se zotavuji a marodím. To ale nebrání tomu, abychom nezačali s Honzou připravovat nový repertoár. Taky jsem v rámci vycházky navštívil jednu celkem zajímavou akci v Jablunkově jako divák. Článek jsem pojmenoval:

METLOŠI V JABLU
Kdo v poslední říjnovou sobotu nebyl v PZKO v Jablunkově, o hodně přišel. Heavy metalová kapela Witch Hammer měla totiž svátek, protože křtila své druhé cédéčko. Bohužel, ještě jsem si je nekoupil, což se hodlám brzy napravit. A proto aspoň stručně popíšu své dojmy z metalového večírku. Píšu to ještě ve stavu, kdy mám po včerejšku vymlácenou palici šílenými rytmy, které jsem vstřebával "into my body" více než čtyři hodiny.
Jako první to rozjela údajně garážová partička Elementa. Na to, že jsem je i o nich slyšel poprvé je musím pochválit. Muzika šlapala a zpěvák Víťa podával skvělé intonační výkony a to hlavně ve výškách a středech. Nízké polohy mu trošku nesedí, ale na živý koncert je to přijatelné. Proto dávám za dvě!
Každopádně zvuk byl vynikající, protože byl pod dohledem Dodo Doležala, o kterém jsem neslyšel minimálně deset let. To, co ale ukázal se svoji kapelou, mě úplně dostalo. Ve třech udělat tolik muziky je v mém hodnocení na jedničku s hvězdičkou. Prostě je vidět, že pánové se pohybují na metalovém bojišti čtvrt století a možná i déle. A hlavně ty srozumitelné texty v češtině. To je ono!!!
Chvíle napětí, přípravy za zataženou oponou a konečně start jablunkovsko-mostořské formace Witch Hammer. Nářez jak blázen. Drajv zvedající ze židle i mě o berlích. Sehranost na jedničku. Maratonová smršť exibicionistického bubeníka Roberta. Čistá intonace zpěvákova. Vyrovnané vokály. V neposlední řadě patřící k metalu pohybové kreace doplňující velice zdařilé šou. Na okraji, kapela, jejíž jsem členem je ve srovnání s nima zařaditelná do muzea voskových figurín. Ale k věci. Samotný křest desky Dodo Doležalem, poděkování muzikantů rodičům a fanouškům, davové zpěvy Happy Birthday a Sto lat....... No prostě z mého osobního pohledu uberu tu hvězdičku z jedničky pouze za to, že kluci nezpívají česky.
Ale to je jen a jen můj problém vycházející z mého vnitřního přesvědčení, že i metloš má zpívat, jak mu zobák narostl, i když si hraje na "bubáka".
Tom


21.10.2009
Hurrá, už jsem od včerejška doma. Zatím šlo všechno dobře. To znamená podle scénáře z roku 2006, akorát pravá strana. Velice se těším na první zkoušku u nás doma. A taky se rýsuje první pooperační hraní v Pizzerii verdi v Jablu. Ještě odklepnout termín a je to.
Touto cestou chci hlavně poděkovat Nemocnici Třinec (Sosna)za velice profesionální a lidský přístup k pacientům a věřte, že ten názor nesdílím sám. Takže poděkování patří ortopédii, JIPce, a všem doktorům a sestrám a ošetřovatelkám s kterými jsem přišel do styku(viz pisníčka Sosna). Ještě jednou dík. Tom


1.10.2009
Tak, a máme tady začátek října a ten mi vždycky navozuje atmosféru, jak jsem rukoval v roce 1982 na vojnu. Prostě to stálé cítím ve vzduchu tu "hrůzu" těch dvou let, které na mě čekají. Letos mám taky bobany, ale ty jsou z bližící se operace. Tak mi držte palce! Dík.
A co hraní? Slezské dny vyšly v pohodě a ke všemu s tradičním hodinovým zpožděním. V Pizzerce Verdi byla opět atmosféra bez chyby a Święto Karpia w polskich Wierzchosławicach díky počasí také vyšlo. Za což děkujeme hlavně zástupcům obecního úřadu v Hrádku ve Slezsku a samozřejmě jejich zmíněné polské partnerské obci.
V sobotu odehrajeme v Dolní Lomné a pak "hurrá" minimálně na dva týdny do pyžama! Už ať je to za mnou!!! Sám sobě přeje Tom

PS: Mimochodem, kluci mi udělali radost na poslední zkoušce, když akceptovali všech osm mých textů, které jsem poskládal na muziku našeho kytaristy Honzy a taky rockového kytaristy a skladatele Igora Gaury známého na Jablunkovsku z Frontier a Odnaha. A už je na světě devátá, takže mákněte prosím ještě na třech, ať můžu složit říjen, listopad, prosinec.
Dík podruhé
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2023
12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec
20.5. Gastrofestival - Dolní Marklovice
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov
2.6. Mosty – Dětský den
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
10.6. Padesátka v Těšíně
17.6. Den obce Bocanovice
30.6. Bluegrass Theatre - Metylovice
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark - Jablunkov Park A. Szpyrce
22.7. Festyn - Filipka
29.7. Slavnosti na hřišti - Milíkov
24.8. Domov Sosna – Třinec
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel
9.9. Soukromá oslava - Bukovec
15.9. Setkání jubilantů – ND Doubrava
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce
7.10. Festival na Gírové
14.10. Čierňanský redyk – Čierne
18.11. Soukromá oslava
2.12. Obecní zabíjačka - Mosty u Jabl.(15)
6.12. Hraní pro AH Jablunkov(15)
11.12. Třinecké adventní podvečery - Trisia(18)
15.12. Chata Skalka – soukr. akce(19)
16.12. Firemní akce -Mosty Grůň(17)

KALENDÁŘ 2024
5.4. Kass Č. Těšín
31.5. Western klub - Suchdol nad Odrou(18)
1.6. Vělopolí(17)
6.7. Festival Na Pomezí(15)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
24.8.Vendryňský letní karneval

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 30
celkem - 1446

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek