HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
1.10.2013
Oslavu mých L narozenin jsem zařadil do naší webové kalkulačky a to z jednoduchého důvodu, že mi na ní hráli jak kluci z kapely, tak jsem si zazpíval s nimi i já. Doufám, že se to líbilo všem zúčastněným aspoň tak jak mě.
Na Slezských byla celkem slabá účast. Než jsme začali hrát, tak tam bylo téměř prázdno. Pak se to začalo zaplňovat a řekl bych, že do té 23.00 se na nás křepčilo i v dešti.
Týden na to jsme měli 2 hraní bez Jana. Firemní večírek na Fojtství v Oldřichovicích s výtečným rautem.
V sobotu jsme pak zavírali léto v Bystřici n/o. Medardonlineová předpověď, že nebude pršet od 12.00 vyšla na 100%, a tak se lidiček nasbíralo skoro tolik, jak kdyby bylo slunečno.
A závěrečná zářijová akce byly opět narozeniny. Bylo to v Hnojníku a hráli jsme normálně v nějaké výrobní hale a přesto bylo moc fajn.
Teď se zabýváme organizaci tisícího koncertu a všechny Vás moc zveme. (viz homepage). Tom


5.9.2013
Od poslední aktuality se mi v životě něco málo změnilo. Na zeměkouli jsem se dostal na sever tak severně, jak nikdy předtím (až na úroveň Aljašky), přehoupl jsem se do druhé poloviny stovky a viděl jsem Lenina.
A teď ke koncertům za srpen.
TJ Nebory slavily jubileum. Všimněte si, že jsou jenom o necelý měsíc starší než já. Hrálo se nám dobře a po nás hrálo STS.
Po STS jsme zase pro změnu hráli na Pivních slavnostech ve Vendryni my. Jelikož už byla tma a partyja byla na muziku nadržená, tak už začínalo pivní publikum pozitivně vřít. Po nás hrály Legendy...
Výborná tečka na konec prázdnin byly dožínky v Třanovicích.
Málem bych zapomněl na koncert před pivovarem Radegast v Nošovicích. Více se můžete o něm dočíst ve vzkazech ze dne 11. a 12.8. Nám se hrálo dobře, ale bylo nějaké ale...
Dodatečně se ještě jednou všem omlouváme za na poslední chvíli zrušené koncerty jak 2x na Ostrém z důvodů počasí, tak na Girové, kterou jsme zrušili po dohodě s chatařem doslova za pět minut dvanáct. Doufejme, že těch storno případu do budoucna ubude, ale letos to s náma už vydrbalo celkém 5x a věřte, že z toho sami nemáme radost.
Těšíme se už na vás na Slezské dny. Tam hrajeme, i kdyby sněžilo :-) Tom


29.7.2013
Moc se o Pomezí rozepisovat nebudu, ale určitě je to pro nás tradiční svátek. Možná ale už by bylo dobře si po čase zahrát v lepším čase, než na začátku. Moc se mi líbila polská kapela GG Aqustic a jejich bluegrassové až jazzové pojetí známých i neznámých skladeb a písní. Willie Jones Band mě taky nadchnul a přesvědčil, že dobře zahrané americké country je pořád dobré, i když je Američan pouze lead vocal a ostatní muzikanti jsou z SK. Dávku veselé nostalgie do mě vneslo duo Jahelka - Paleček. Celkem mě zklamali Cigánski Diabli. Bylo vidět, že nehrajou na plný plyn a pak jsem v kuloárech zaslechl, proč asi. Od Taxmenu jsem také čekal, že budou autentičtější, ale mám pocit, že je trochu sežrala komerce, o čemž svědčí i jejich angažmá na Šlágru. Claymor jsem už neřešil, protože jsme byli se spřízněnými muzikanty v družném rozhovoru až pulkovaní, ale pamatuju si, že to bylo něco o dudách a velkém šou.
V příštím víkendu následovaly dvě soukromé akce. Narozeniny v Žihle a svatba v Neborach. Obě akce měly společné to, že se konaly na zahradě a moc dobře se hrálo. Akorát v Neborech to trošinku kazil déšť a nerudný soused oslavujících.
Hraní na Loučce. Šílená jízda do strmého kopce, až Robertovi začal hořet výfuk, který pak hasil kofolou. Společnost složená asi z poloviny Němců a poloviny našinců. Všecko rodáci, nebo potomci rodáků z Loučky. Moc příjemní lidé a hezké hostesky, které pečovaly o náš pitný a zažívací režim.
Na závěr Kamenitý. Léto s Blafem. Co je jedno léto s Blafem oproti 28 let zažitých s Bublem? Ale jo. Až na ten hyc to byla paráda. Kdybych měl ale vypít všechny pulky, co k nám připutovaly, tak bych to do konce koncertu nevydržel. Čí pulku jsem odmítnul, tak se mu omlouvám a Milanovi děkujeme za profi záskok. Přeju hezky zbytek léta. Tom a BLAF


2.7.2013
V červnu jsme měli celkem zajímavé a specifické čtyři koncertíky. Začalo to na jablunkovské faře. Hráli jsme venku na zahradě a repertoár jsme trošku cenzurovali. Například místo "baba co by mu dała" jsme zpívali "prała" a místo "porno obrozki" jsem zpíval "kozi obrozki". Za náma byla kaplička s Panenkou Marií a tak se mi zdálo, že se v ní občas do rytmu zavlnila. Doufám, že se naše písníčky líbily nejen jí, ale i jablunkovským kněžím i farníkům. Akorát nás párkrát postrašil až přerušil déšť. Super bylo pohoštění a to pro všechny zadara. Zabíjačkové dobroty a k tomu i čepované pivo. Smekám před farností a děkuji za pěkný večer a Milanovi za záskok.
Grani w Psińcu byla rodinná akce jednoho z členů naší kapely a protože nešlo o život, tak jsme si ji gastronomický maximálně užili. Taky jsme ale produkci v nejlepším utnuli, protože později by už mohlo být pozdě. Znáte to. Ne moře, ale oceány chlastu.
Fajer cup opět v Návsí. 2x handicap. Začínali jsme jako první a ke všemu začalo pršet až lít. To první jsme si ale vybrali dobrovolně. Je ale fakt, že jsme po dlouhé době hráli s bicíma a tak jsme si aspoň naostro ověřili, že nám to jde pořád stejně dobře.
Ovšem nejlepší akce byla jednoznačně Řezbářský plenér na Mostach U Jakuba. Taková vzájemná výměna pozitivní energie mezi kapelou a posluchači, to bylo něco. Fakt nám to dobilo baterky a proto se těšíme na další dobíjení a to už teď v sobotu na Pomezí. Začínáme v 15.00. Doražte!!! BLAF


20.6.2013
Dovolujeme si pozvat nejen naše příznivce na Fajer Cup 2013 do Návsí v sobotu 22.6. Naše country nerocková maličkost zahajuje rockový maratón v 15.00. Už se na Vás moc těšíme a děkujeme pořadatelům za pozvání. BLAF


14.6.2013
V sobotu (15.6.) hrajeme s BLAFem na jedné utajené soukromé akci na utajeném místě. Tímto Vás tam srdečně nezveme!!! Tom


28.5.2013
Koszarziska - Watra na Gróniczku. Hráli jsme na trošku nachýlené vlečce a po delší době ve čtyřech. Buble byl zatím s hojící se dlaní v řadách návštěvníků. Z dvou plánovaných rund jsme nakonec udělali tři a ani nás pořadatelé nemuseli moc přemlouvat. Až tak jsme se na to hraní těšili a užívali si ho. "Jano groł ganc fajnie na gitare", tak ho musím za to pochválit.
Jura, který s náma odehrál jednu dekádu, slavil svou dekádu významnou a pozval mimo Dr. Nkalisty :-) a Magdon i nás. Tak jsme se trošku i před Werkovou smetánkou chtěli předvést a totálně jsem to tam přehnal se svým hlasovým nasazením. Musím pochválit za ten večer i Bubleho, že přes problémy s rukou svoji pooperační premiéru zvládnul skqěle.
Na oslavě narozenin jubilanta Jasia z Hrádku mi došlo, že tam to se zpěvem ještě zvládnu, ale budu mít problém na Bierfestu U Švejka v Třinci. A taky že měl. Po druhé třetině mi hlas totálně odešel a to nejdřív do zoologické zahrady a pak do krajiny ticha. Náhradní program s Honzovým tradicionálním country repertoárem byl na BLAF nadrženými fanoušky totálně neakceptován až zavržen a tak nás zachránila spasná myšlenka a to opakovat písničky typu Cug do Werku, Koszarziska, Isidora atd., jejíž texty si Robert s Honzou vybavovali pomocí paměti a odezírání z mých rtů. Chválabohu, dobojovali jsme, ale tak těžko nám už dlouho na bojišti nebylo. Taky proto, že chyběl Jano pro nemoc a Bubleho po dvou dnech hraní přestávala poslouchat unavená ruka.
Ale bude líp. A taky že bylo. Na Country sešlosti v Třinci jsme už hráli jak za mlada a w Domě narodowym w Cieszynie, jako předskokani Amatorskigo Teatru MK PZKO z Milikowa jsme sklidili obrovský úspěch.
Ale řeknu Vám, tu jejich hru Rocznica..., tu jsem viděl den poté na vlastní oči celou v Jablunkově a řval jsem u ní smíchy od začátku do konce. Vřele doporučuji.
Tom


3.5.2013
Pořád ještě ve trojku jsme si zahráli na parádních narozeninách v Těšíně v hospodě U Mámy. Teda dokonce jsme si dvě rundy střihli venku pod altánkem. První open air scéna po dlouhé zimě. Už se těšíme na hraní na Košařiskách u watry na Gróniczku. Blýská se na lepší časy, protože už možná budeme čtyři. Sice nebudou to bicí, ale dvě kytary, basa a housle už nadělají muziky o něco víc.
Tak, a teď jedna negativní zkušenost. Text jsem zkopíroval z facebooku, kde jsem jej včera začal šířit:
SYSEL - Občanské sdružení občanů bojujících za lepší život...
IČO: 22605657
Karviná - 1, Fryštátská 2060/55a, 73301
tel: +420602964140
David Wojtyga
Přátelé,
pokud Vás někdy osloví výše uvedené sdružení a hlavně týpek David Wojtyga pro nějakou spolupráci, dejte na mou radu a nenaleťte. 30.4.2012 jsme měli hrát s třemi hudebními tělesy na jejich akci proti poddolování Karviné. Nejenom, že jsme nehráli, protože nebylo totálně nic zajištěno včetně elektřiny, ale ani jsme nedostali na benzín. Po 28 létech působení BLAFu a s přihlédnutím k blížícímu se tisicímu koncertu, se nám něco podobného stalo podruhé, což je ale nakonec celkem pěkné skóre. Takže bacha na ně!!!
tom


3.4.2013
V Třinci U Pašíka jsme oslavili Honzovy narozeniny a jelikož jsme byli čtyři z pěti, tak jsme to zahrnuli do soukromých akcí. Bylo fakt moc dobře. Guláš z vepřových kolen, tatarák, půlky a piva taky nějaké byly a dobrá nálada tomu všemu vévodila. Zahráli jsme si s exčlenem Jiřím, harmonikářem Pašíkem i s Drnkalistama.
Jelikož Jano na lyžích přišel k vážnému poranění kolena, tak musíme nějaký ten týden vydržet i bez něj. Bublemu i Janovi přejeme brzké uzdravení a my momentálně bojujeme ve trojku. To jest housle basa a kytara. V této sestavě jsme absolvovali Bílou sobotu v Pizzerii Verdi v Českém Těšíně. Trošku jsme z toho měli strach, ale vyšlo to. Bylo to takové folkovější a komornější a musel jsem si pozorněji hlídat zpěv, protože byl moc čítelný.
Ještě to musíme ve trojku vydržet jednu akci a pak už snad nastoupí Buble. Mějte se hezky v tom začátku jara a nežbrblejte na sníh. Možná zas v říjnu bude nepříjemně suché léto :-) Tom


27.2.2013
Hraní pro seniory na karnevale v Domově sv. Alžběty v Jablunkově bylo moc pěkné. Nádherná akce. Sestřičky nacvičily krásné divadlo na motivy pohádky "O 12 měsíčkách" a ve spojení s vkusně namíchanou hudbou představení nemělo žádnou dramaturgickou chybu. Škoda jen, že zůstalo u jednorázového představení. Určitě by se to líbilo školám a myslím, že i veřejnost by byla nadšená. My jsme pak chtěli zahrát koncert. Ale když začal jeden z klientů tančit a pak se k němu začali přidávat další mobilní klienti a dokonce i sestřičky Alžbětinky, tak se koncert změnil v taneční večírek. A to bylo moc dobře. Srdíčko se radovalo. Díky do Alžbětinek!!!
Vítězný úmor jsme museli ze zdravotních důvodů našeho banjisty zrušit. Teď mu držíme palce, protože je po absolvování nejmenovaného zákroku a zotavuje se.
Plán na příští měsíc je jednoduchý. Zkoušet vznikající nový repertoár, opakovat starší a těšit se na každé další hraní.

Ja ja, post je post - Post ni ma post office.
Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov(18)
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice(18.30)
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty(17)
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek(16)
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí(17)
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice(19)
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
13.7. Festyn na Filipce(?)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(?)
26.7. Muzeum - Český Těšín
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8.Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Hnojník dílny(17)
19.10. PZKO Marklowice

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 6

celkem - 1457

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek