HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
2.9.03
   31. srpen je pro mě v životě celkem významné datum. Ale co mě v ten večer doslova dostalo na lopatky, tak reklama na Nově. Cituji:
Smutné šesté výročí tragického úmrtí princezny Diany si můžeme vzpomenout pouze jednou, ale Korunní, tu můžete pít každý den!!
Co k tomu dodat???!!! Vrchol hyenismu, nevkusu a nevím jaké ještě neřesti. Trestuhodné!!!!
   Ale rači něco o nás. V sobotu hrajeme jak v Pizzerce Verdi, tak v Harendě. Budeme ale v trošku pozměněné sestavě. Místo Bubleho bude hrát ex-člen Jirka Mannheim na kytaru. Takže nebude žádné Kozi - Pikola (Drupi, jak jistě víte, je fanatický italský komunista a volný překlad názvu písničky je Srp - Kladivo), ale třeba New Orleans. A další novinka. Už to táhne na padesátku dvěma členům kapely - nehledě na to, jestli hraje Buble, nebo Jura. Ahoj.
Tom


25.8.03
A už zase jedeme na plný plyn. Festiválek Tóny nad Olší byl velice pohodový a taky jsme tam poklábosili se starymi znómymi karwiniokami. Pak zrychlený přesun do Nýdku. Festival u potoka. Atmička super. Zrovna končili svůj koncert Poledňáci. Pak hrál BG Styl - neustále se zlepšující. Taky Pepa Streichl se mi hrozně líbil. My jsme chtěli pro změnu zahrát samé nenaše věci, ale po třech kouscích nám to bylo znemožněno a museli jsme opět sklouznout do zaběhnuté polohy.
   V neděli jsme vyrazili naším parníkem (Škoda 120 a na střeše buben) do Děhylova. Nádherná letně nedělní atmosféra na břehu řeky Opavice. Jak z první republiky. Provozovatel Loděnice to tam má velice dobře zmáknuté a my mu tímto děkujeme za pozvání. I Vám nahodilým poslucháčům a kamarádům z ostravského fanclubu. Tom


© Jirka Zapletal - www.lodenice.com


19.8.03
Zkrácená zpráva z dovolené. Štúrovo (Parkány). Vzduch 35°C, voda v termálech totéž. Chládek pouze v noci. Sama maďarština. Například:
Lájosz Mesárosz vyťahol nož a Imre skapal v cimre.
Csulok Czarda - zájezdní hostinec.
Szorozo - piváreň.
Přes Dunaj za mostem leží Esztregom (Ostrihom). Nádherná katedrála z kopulí vysokou 100 m. Byli jsme tam nahoře a normálně já bývalý paragán jsem tam měl bobky. Nádherná byla také plavba po Dunaji k Viszegrádu a návšteva pevnosti. Služby na jihu Slovenska oproti severu - dokonalé. Akorát to nakysličené pivo mi moc nešlo. V Rájci a v Rajeckých Teplicích je krásně ale služby škrípu. V jednom stánku nám byli 3h schopni odpovídat, že bryndzové halušky budu o pol hodiny a byla tam taky vyvěšená cedule Káva nie je. Vedle byl zase stánek velký jak buda na Gorola a prodávali tam jenom kávu. A na závěr perlička. Ve Štúrovu hořel desetiposchoďový panelák. Místním hasičům a fajermanům z Nových Zámků stačila technika pouze k osmému patru tak povolali na pomoc hasiče z Esztergomu. Slovenští celníci je však z neznámých důvodů zdrželi půl hodiny na hranicích. Ať žije Unie!!!
Tom


30.7.03
Škoda, že jsem si mohl dát na Bierfestu v Nýdku jenom jedno pivo. Bohužel někdo musí řídit. Ale kofolu tam měli taky výbornou. I Špinarka se dala poslouchat. My jsme ale prý byli lepší, jak mi tam fandil kolega od vedlejšího stolu. No nevím. Snad v Komorní Lhotce na Jarmarku. Tam nás brali hodně. Moc se nám tam líbilo. A jsme zvědaví na Gorola. Už je to rozhodnuto. Hrajeme v sobotu v 19.30. Tak přijďte a vemte sebou hvězdy - ať neprší.
Tom


14.7.03
Zgraja na Písečné by neměla chybu, kdyby nelilo. Co se ale programu týče, pánové organizátoři se moc zlepšili. I ten ohňostroj po půlnoci byl skvělý. A co Pomezí? Ještě teď se nemůžu vzpamatovat. Zase jsme si chrochtali blahem. Takový aplaus jsme snad ještě nezažili. Určitě nejlepší za naší kariéru. Na Brisbane jste reagovali tak, že jsem měl opravdu problém se nerozbrečet. Také chceme poděkovat BG Stylu, že nám vzdali hold a všem, kteří s náma pařili na Sessionu téměř až do kuropění.
Poděkovat chceme i všem, kteří byli v neděli na Jarmarku v Jablunkově a setrvali na našem koncertě i přes ten šílený liják. Neuvěříte, jak nás to motivuje.
A na závěr dojmy z Čechomoru. Předkapelu Benediktu bych nemusel. Příliš zdlouhavé fanky na folklór. A ještě jeden vzkaz pro Komitet Organizacyjny Gorolskigo Świynta. Místo buzerovat kapely, najněte si bagr a zrýpejte ten kopec pod pódiem v Městském lese (Stadtwald). Díky němu mělo 80% návštěvníků ze skvělého koncertu Čechomoru pouze pastvu pro uši. Sice je to to hlavní, ale když jdete na koncert, platíte i za oči. Tom


10.7.03
Těšíte se na Pomezí? My se těšíme moc. Včera jsme na zkoušce jakotako dali dohromady tři nové písničky. Snad je tam zahrajem, jsou myslím docela povedené. Podle programu máme hrát v sobotu okolo 21:00.
Hned na druhý den v neděli budeme k vidění a slyšení okolo 14:00 na jablunkovském náměstí v rámci akce
Jablunkovský jarmark.
No a večer hurá do městského lesa na koncert skupin Čechomor a Benedikta.

Na letošním Gorolu asi nebudeme hrát, i když nám to slíbili. Zatím nevíme, proč se organizátoři takto rozhodli...
Jano


1.7.03
Máme tady prázdniny. Ve čtvrtek jsme hráli na pařbě hokejistů z Třince a fotbalistů z Nýdku. Ti měli předtím fotbálový zápas, který prý skončil remízou. Trošku jsme z toho měli strach, protože jsme měli dva záskoky. Ale nakonec se to zvládlo. Akorát jsme neměli šanci skončit o domluvené půlnoci, protože hokejisti byli rozjaření, jak kdyby přivezli zlatou z Nagana. Také máme novou přezdívku pro zvukaře. Sekýrka. On i masér hokejistů určitě budou vědět, oč se jedná.
Noc plná hvězd . Měl jsem z toho strach, když jsem slyšel, jak tam někteří pijou pivo, pak se do kelímku vymočí a hážou to za sebe. Ale ono se toho taky namluví. Hráli jsme v 9.15 a bylo to úplně v poho. Pravda, těch kelímku po tom trávníku už bylo značně, ale lidi byli v klidu, probouzeli se, reagovali i na nás a někteří dokonce i podle pohybu úst s náma zpívali. A to hraní na ten aparát. Zážitek. Člověk řekne slovo a cítí se jak obr. Dva jeřáby po stranách pódia a na nich zavěšené bedny. A hrajou i do nebe. Normálně se mi tam chtělo po hraní zůstat.
Dny Jablunkovska v Hrádku. Hráli jsme tam před Petrem Nagyem a navážel jsem se tam do Bubleho věku. Že se narodil, když ještě Jablunkov byl na území Hrádku a že byl taky u toho, jak vznikala písníčka "Kdož sú Boží bojovníci". Petra Nagyho sice moc nemusím, ale líbilo se mi jak okomentoval písničku "So mnou nigdy nezostárneš". Je prý věnována virusu HIV. Tak pozor na sex a zdař. Tom


24.6.03
V Děhýlově na Festivalu za vodou se hrálo už od 10.00. Nádherné prostředí u řeky Opavice. Dvě pódia a na jednom z nich už hrají mě stále neoslovující Tempo Di Vlak. Budiž mi odpuštěno. My jsme začínali v 11.00. Měli jsme zřejmě úspěch. Publikum nám bylo příznivě nakloněno a byl i přídavek. Taky dík za podporu našemu ostravskému fanclubu. Možná si tam ještě letos zahrajeme.
Prešov. Sigord. Festival dobrej hudby. Vyjeli jsme už v 9.00 v pátek a posilňovali se vitamíny B12(borovička a 12°pivo). Když jsme jeli kolem Spišského hradu, tak jsme už byli téměř předávkování. Kamarádi Mloci byli na nás moc hodní a věnovali nám cca. 40 min. z jejich bloku. Moc pěkně hrál blues Marty Hall z Kanady a maximální úspěch měl Honza Nedvěd. Celý blok s ním zpívali všichni mě blízci Východňari. My jsme si je taky naklonili a to hlavně s naším cikánským repertoárem. Dokonce byl i zájem o naše cédéčka.
V sobotu byl v Horní Suché Klobáskový Festival. Před náma excelovalo věčně dobré bohumínské Sluníčko a po nich již poněkud vyšumělí Paleček a Janík. Já osobně mám jejich písničky rád, ale lidí se celkem nudili. Ani se nedivím. Posluchači jsou čím dál mladší. Na přání jsme jednomu z těch starších zahráli Wróbla a byli jsme po koncertu poczynstowani. A ještě detail. Vystupoval tam na halfplaybeck nějaký hňup z VIP a začal tam parodovat Leoše Mareše. Zábavné mi na tom přišlo to, že jsou ze stejného sajrajtu a je mezi nima řevnivost.
Memoriál dr. Kozla. Nevím už který ročník, ale nějaký cyklista (snad) Kořínek porazil rekord od cesty na Oldřichovice k chatě na Kozinci o celou minutu a něco. Udělal to nějak za 7 min. a 25 sek. nepletu-li se víc. A taky byl frajer polský účastník, který vyměnil v soutěži defekt za 57 sek. a výhru (sud piva) věnoval všem zúčastněným. My jsme už hráli třetí den za sebou a doufám, že jste nezpozorovali, že už toho máme plné trenky. Normálně jsem se už těšil do normálního pracovního procesu, což u mě není zvykem. Tom


Ptek 13.6.03
Zase nám to jednou vyšlo. Nikde nehrajeme (13tého v pátek:). Aspoň si nesekneme ostudu. Ale ne! Nejsme pověrčiví. Minulý pátek se nám dobře hrálo pod Kozincem. Byly to kulaté narozeniny jedné veřejnosti dobře známé paní. Taky mě to v srpnu čeká. Bylo tam mimo jiné taky moře vínka a dokonce i moje oblíbené pečné vepřové koleno. Soudek s pivem samozřejmě taky nechyběl. Dobrá nálada, zajímaví hosté a taky se tančilo.
Jeden celkem zajímavý postřeh. Naši příznivci jsou opravdu ze všech věkových i společenských vrstev. A my si toho nesmírně vážíme. Vemte si jenom takový příklad, že mě v jednom dni požádali o napsaní písničky na objednávku, jak jablunkovský bezdomovec, tak ředitel jednoho velikého hutního kombinátu. A já pokrytec zatím vyhověl pouze jednomu z nich. Musím to brzy napravit.
Ve středu jsme zkoušeli u Honzy na zahradě před jeho dřevěnou roubenkou. Moc jsme tomu ale nedali, protože začalo lít jak z konve. Plán jsme splnili tak jenom z poloviny, tak nevím kdy to všechno zmáknem. Pořád na těch písničkách něco měníme a vylepšujeme.
V neděli hrajeme v Děhylově. Už v 11.00. To jsme zvědaví, jestli tam někdo bude. Když jo, tak budeme Za vodou. Tak nějak se jmenuje i ten fesťák.
Čau. Tom


26.5.03
Docela povedený víkend. V pátek jsme hráli managmentu Nemocnice Třinec a sochářům na chatě v Tyře. Moc příjemné hraní, velice chutné prasátko a tatarák s topinkama. No a zapíjelo se to vínem z Jižní Moravy. Akorát Honzovi se něják lepí smůla na paty. Odešel mu chladič od Škodovky. Takže co vydělal, to vrazil do opravy auta.
V sobotu jsme fičeli do Rožnova pod Radhoštěm na ozvěny Porty. Konalo se to ve Skanzenu . Celkem jsme měli i čas pozorovat program. Moc dobrá kapela mlaďochů, sympatická zpěvačka a sqělý basák - Rovnátka.
Pak zpíval Špilda, jehož krátké fejetony znám z Portýra . Jako písníčkář je dobrý, ale pozval si celkem zajímavého hosta, kterého uvedl jako moc dobrého a rychlého kytaristu a ten byl tak nalítý, že nezahrál téměř nic a málem na židli usnul. Ještě že to lidi brali s úsměvem.
Kiďátko (V.K.Tomáško) pak laťku zvednul, ale nevím, co bych napsal víc, protože jsme se už připravovali v zákulisí. Každopádně jsme měli z naší hodinky dobrý pocit a to je podstatné. I přídavek byl a snad nějaké pozvání do Jižních Čech a možná i do Prahy.
Pak byl Slávek Janoušek z nějakým mágem na elektrické housle. Janouškova tvorba mě tak ale oslovovala v osmdesátých létech.
Špičkou ledovce byl Robert Křesťan a jeho kapela. Určitě to bylo moc dobré, ale mě už byla zima a byl jsem tak utahaný, že jsem si šel lehnout do auta našeho nejlepšího řidiče - Roberta Muslima Kulky.
A co občerstvení? Hamba!!! Klobáska za 50Kč, chléb se sádlem 10Kč, dršťková hnusná. Jedině Kozel byl nenapadnutelný jako mok. Příště si na Ozvěny porty vezmeme sebou svačiny.
Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 |
!!! NOVINKA !!!
CD Obrozki je již ke stažení v Diskografii

Akce v roce 2019
18.1. Zimní večer s BLAFem - Penzion Kostkov - Návsí
9.3. Beskydská lyže - Mosty Skiareál
15.3. Wisła PL - místní knihovna
29.3. MUZ-IC - Bystřice
12.4. Klubový večer U Pašíka - Třinec
21.4. Velikonoční jarmark - Ostrava Poruba Alšovo náměstí
29.4. Knihovna Třinec
10.5. Vrkož a Blaf - Hotel Grůň - Mosty
17.5. Kino Kosmos - Třinec - Terra Australis
25.5. Otevírání studánek - Chata Ostrý
6.6. Firemní akce
9.6. Loděnice - Karviná
11.6. Milión chvilek pro demokracii - Jablunkov Park. A. Szpyrce
6.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná
9.7. Třinecké kulturní léto - Náměstí Svobody
12.7. Stars Minigolf - Třinec(18)
14.7. Jarmark - Jablunkov náměstí
19.7. Bluegrass Theatre - Metylovice
27.7. Strom pro Michala - U Pašíka Třinec
28.7. Chata Kozubová -Pouť Sv. Anny
17.8. Den obce Smilovice
24.8. Dožínky na Osůvkách- Třinec
14.9. Jablkobraní - Petrovice u Karviné
14.9. Jabkový den - Jablunkov
15.9. Rozloučení s létem - Bystřice park
21.9. Soukromá akce - Marco Polo
27.9. Firemní akce - Hnojník
4.10. PZKO Nawsie (16)
18.10. Svatba - Těrlicko
26.10. Svatba - Excelsior - H. Lomná(18)
9.11. Pizzerie Verdi - Český Těšín(20)
30.11. Zabíjačka a Mikuláš - Mosty(18)
19.12. Soukromá oslava - U Sojki
27.12. Štěpánská zábava - U Zvonku - Dolní Žukov

Akce v roce 2020
17.4. Soukromá oslava - Bowling Jablunkov
18.4. Soukromá oslava - U Jelena Havířov
25.4. Soukromá oslava
8.5. Hutnický den - Třinec
23.5. Urodziny u Turka(uz.spol)
13.6 Festyn Szkolny - Gnojnik(18)
13.6. Silesian Bluegrass Festival - Dolní Lutyně
27.6. Bocanovice - Den obce
25.7. Chata Kozubová - Pouť S. Anny (12:30)
11.9. Svatba - Nová Polana Dolní Lomná

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 33

celkem - 1275

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek