HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
4.7.2022

V Dolní Lomné jsme zahráli ve dvojku s Honzou starostům z Hlučínska, kteří do našeho kraje vyrazili na exkurzi. S celým Blafem a s full aparaturou jsme pobavili ve Vendryni zaměstnance firmy Sting. Moc spokojení jsme byli s reakcí publika na Silesian Bluegrass and Country festivalu v Dolní Lutyni. Taky na Festynie szkolnym w Trzyciežu jsme měli oddané publikum.
Pak jsem ještě jednou poprosil Honzu, ať mi helfne zahrát seniorům v Alžbětinkách. Bylo to na slzičky, když si klienti s námi zazpívali pár tklivých lidových písníček.
Je hyc jak v Africe a mě odešly hlasivky. A zrovna v období, kdy máme před sebou nejvíc koncertů. Tento víkend jsme hráli 3x. Na Pomezí mi už začal hlas vynechávat, ale ještě jsem to jakžtakž odkrákoral. Publikum bylo velice vstřícné a tolerantní. Určitě se mi líbil i program před námi i po nás.
Ve Vendryni Záolš mi už vydatně museli pomáhat se zpěvem kluci z kapely. No a včera v Karviné na náměstí taky a ještě k tomu jsme si rozdělili napůl repertoár s Honzou. Tak jenom pevně věřím, že mi těch pět dní bez zpěvu něco pomůže.
Přejeme hezké prázdniny!

Tom a Blaf31.5.2022

Takže než se vypravím ještě dnes pro várku cédéček s vtipama prokládanou instrumentálkami Blafu, tak zkusím shrnout naše nejposlednější tažení.
U Koldy jsme si dali jednu zkoušku na oprášení málo hraných písníček. Já se taky pochválím, že se mi podařilo trošku zazářit na zájezdu ve Slovinsku. Účastníci zájezdu mi umožnili pobavit je v recepci hotelu. Tam jsem prokládal písníčky vtipama z chystaného alba a zjistil jsem, že se opravdu nikdo nenudil, takže si myslím, že se máte na co těšit.
A teď k našemu koncertování. Nějak převažují soukromé akce, ale díky i za to. Jsou opravdu různorodé. Po svatbě ve Wiśle jsme si zahráli 3x za sebou v Hrádku. Mimochodem tam Blaf před skoro 37 lety vzniknul.
U Burego byly narozeniny kámoše Petra. V netradiční sestavě s Koldou na basu jsme pak asistovali u „Bulanio Maja“ v hangáru za šíleného deště a nakrmili se výtečnou vaječinou. Náš fanoušek Jasio to zorganizoval na jedničku a velmi si to užíval. Kolda s Radkem zvládali zahrát i takové vykopávky, které jsme nehráli i 10 let. Třeba Szpacyrek. A to třetí hraní bylo nad Dziolem ve stodole. Tam jsme přjieli v totálním krupobití, ale pak se tak vyčasilo, že bychom tam nejradši zůstali do noci. Pařba, pulky, piva, krkovička, perfektní lidi.
Na léto se už taky těšíme, protože už nás čeká občas nějaký ten festiválek. Mějte se hezky a držte mi palce, ať dovezu v pořádku ty nosiče. Zhruba za týden pak rozjedu distribuci.
Sám jsem zvědav na ty reakce. Bude to totiž dost hospodsky drsné, ale zábavné. Po naszimu, po czesku aj po słowiacku. A skoro nic jsme nevypískali. Nechte se všichni překvapit!

Veselé dny přeje
Tom a BLAF14.4.2022

Počátkem března jsme zahráli 2 koncerty na pomoc Ukrajině. Ten první byl v sobotu Na Lodičkách v Karviné. Tam vždycky hrajeme moc rádi. I počasí vyšlo. Samozřejmě byli jsme jenom součástí různorodého programu. Vydařil se i koncert pro partnerské město Tjačiv na rynku v Jablunkově. Také to byla prohlídka všech možných žánrů, ale všichni prakticky hráli na domácí scéně. Peníze se vybraly celkem slušné a doufáme, že pomohly aspoň něco. Já za sebe Ukrajině velice fandím a hrozně s nimi soucítím. Když slyším takové ty pindy, že nám ujídají chleba a že k nám přijeli v mercedesech, tak bych ty závistivce měl hned sto chutí poslat na dovolenou do Mariopolu. Dál se ale tady do politiky pouštět nechci. Je to tu o Blafu a o hraní.
V penziónu Na Kamyńcu jsme zahráli na oslavě narozenin. Hráli jsme na komba a bylo to dost povedené. Pak jsme taky v netradiční sestavě zahráli na Bubleho půlkulatinách a kulatinách jeho Zdenky. Buble si s námi celou dobu zafoukal na harmoniku, která zelenala čím dál víc. Z kmenové sestavy Blafu jsme se zúčastnili já a Radek, pak exčlen Jirka a taky brácha od Radka - taky Jirka.
Skoro v kompletní sestavě jsme zahráli několik rund mezi vtipy, které jsme nahrávali na chystané cédéčko. Konalo se to v Návsí ve vinárně U Kosa. Pozvali jsme asi 15 vypravěčů vtipů ve věku od 25 do 70 let a řvali jsme smíchy. Snad se nám to podaří vydat na cédéčku. Už mám pro ně vymýšlený název. „Brzidocy U Kosa“. Podtitul by mohl být „Nic pro dziecka“. Trošku byl kumšt vyselektovat ze 3 hodin ten humor max jednu hodinu, ale výsledek se už rýsuje. Myslím, že se pobavíte. Izer s Anderem budou závidět.
No nic. Další hraní se nám vynořuje až někde v květnu, tak zas něco málo pozkoušíme.
Přejeme Vám Veselé Velikonoce a „mokrego śmiergusta“.
A hlavně Světu mír!

Toma BLAF3.3.2022

Doba je blbá. Covid předal štafetu válce Ruska s Ukrajinou. Hraní bylo také poskromnu, ale nebudeme si naříkat. Hlavně je třeba pomoct, komu se dá, v rámci našich možnosti. Já jsem už začal v lednu. S nadšením jsem brnknul na kytaru a beknul klientům seniorům v jablunkovské Pohodě. Hrálo s mi v pohodě, ale asi po 40 minutách mě vykolejila jedna paní z řad posluchačů dotazem, jak dlouho ještě budu hrát. Znervózněl jsem tak, že jsem poslední písníčku úplně zmastil, a pak se ještě ke všemu uvěznil na záchodku, až jsem musel volat o pomoc. Chválabohu jsem tam pobyl jenom 15 minut.
Jelikož koncertů na leden a únor před námi moc nebylo, tak jsme si udělali Blaf jam session U Bullawy v Jablunkově a tam pozvali i hosty a naše kamarády Juru, Dana a Igora. Vlastně Jam sessionu se nemohl zúčastnit ani jeden z kytaristů kmenových, tak jsme nakonec hráli s čtyřčlennou hostující kytarovou sekcí. Bylo super.
Zahráli jsme si i na oslavě na Bowlingu v Žihle a chválabohu v kompletní sestavě. Pořádně jsme si to užili na obou stranách. A taky dobrého jídla a pití bylo, co hrdlo ráčilo…
Únorový Jam Session jsme s pomocí chataře Josefa zorganizovali na horské chatě Skalka. Bylo to takové veřejné soustředění. Nástroje a komba byly vyvezené chatařem Pepou na sněžném skůtru a my jsme se přepravili pěšky a lanovkou. Bylo to i s noclehem a všichni turisté se očividně bavili. Určitě to zkusíme zopakovat, ale třeba někde jinde a jindy.
Balik na Harcově. Plný sál nás přivítal už při samotném vstupu potleskem Zvučil nás Lešek. Byli jsme se ve vynikající formě. O pauzách jsme si vykládali s fanoušky a degustovali. Snad se nám to zas rozjede do starých kolejí.
I když teď ty koleje jsou úplně jiné. Podílíme se na organizaci dvou benefičních koncertů. Jeden je už tuto sobotu Na Lodičkách v Karviné a další by měl být za týden v Jablunkově. Trošku se nám to personalistický komplikuje. To je ale oproti tomu, co se děje na východ od Slovenska, úplně zanedbatelné.

Zazní to sice jak za starých časů, ale Blaf přeje touto cestou celému Světu Mír!!!23.12.2021

A máme tady Vánoce. Letos jsme si zahráli chválabohu o něco víc než loni. To ale vyhodnotím při psaní historie...
Ještě jsme stihli s Honzou zahrát seniorům v Domově Nýdek. Byl to takový moc příjemný vánoční večírek. Nehráli jsme sice koledy, ale naše blafovské zimní a vánoční písně. Mělo to komorní pěknou atmosféru a líbilo se to. A to nás vždycky povzbudí.
Wiljówke jsme si letos udělali U Pašíka. Bohužel, z důvodů šichet a nemoci nebyl ani Honza, ani Jano. Dorazil ale pozvaný host Dano i s elektrickou kytarou. Zazpíval s námi i Buble jeho osvědčený a prověřený repertoár. Trošku se i vypilo a velice nám chutnaly Pašíkovy kovbojské fazole.
Ruce nás svědí, rádi bychom si ještě letos zahráli, ale asi už to bude jenom u vánočních stromečků a v rodinném kruhu. Kdyby jste náhodou měli typ, kde koho potěšit hraním třeba v nějakém domově, nebo někde v nemocnici, tak se mi ozvěte.
Přejeme hezké Svátky Vánoční a hodně štěstí a zdraví v Novém Roce a sobě víc hraní.

Tom a BLAF30.11.2021

Tak už je to tady zas. Pořadatelé nám zrušili 4 adventní a vánoční koncerty. Máme pro to ale pochopení. Doba není dobrá a zdraví je na prvním místě. Alespoň stručně shrnu, co se nám v listopadu podařilo zrealizovat.
U Koldy jsme dali počátkem a koncem listopadu zkoušky na písně s vánoční a zimní tématikou. Zúčastnil se i Buble. Zdraví mu momentálě svědčí, humor se ho drží a my jsme tomu jenom rádi. Vystupoval s námi dokonce i v Pizzerii Verdi v Těšíně. Kromě Kozi Pikola (małe cycki), Hrčki a Skałki tam chrlil ze sebe vtipy a bavil nejen návštěvníky, ale i nás.
S Honzou jsme se rozhodli udělat takové mini turné pro seniory v domovech. Zatím jsme absolvovali třineckou Pohodu a hrálo se nám tam moc dobře. Mysleli jsme si, že 40 minut bude stačit, ale dědečkové a babičky byli na nás tak napojení, že jsme dali hodinku. Je to radost dělat radost. A asi už taky stárnu, protože jsem tam potkal kámoše, který tam je klientem. Druhá strana mince.
Nádherné hraní bylo manželskému páru U Buriana v Třinci. Pán slavil 95 let, jeho manželka 92 a spolu už dosáhli 68 let soužití. Zahráli jsme 2x přes půlhodinku a byla to moc příjemná výměna energií a brzda emocím.
Taky jsem byl pozván do Świetlicy na Mostach (polská školní družina). I ty malé děti se mnou zpívaly některé naše písníčky a moje ego se opět přes hodinku radovalo. I učitelky se radovaly. Přece je na tom našem světě i krásně. Díky za to.

Za celý Blaf přeju čím jak nejpohodovější Advent a těšíme se na Vás, jak jen to bude možné.

Tom s kapelou1.11.2021

Byl jsem pozván původně sám do Doubravy na hraní jubilantům. Tuto akci organizoval obecní úřad. Když se akce blížila, tak jsem se trošku toho svého sólo výstupu pobál a tak jsem se rozhodl, že připozvu na pomoc kytaristu Koldu a banjistu Radka. A udělal jsem dobře. Naše vstupy jsme prostřídali s Havířovskými Babkami. Hraní proběhlo v pohodě a zřejmě se líbilo všem zúčastněným.
U Sojki jsme hráli na oslavě kulatin jedné mojí známé z dětství. Přijeli jsme 7 auty, takže trošku problém s parkováním. Jinak hosté byli na nás nadržení, takže proběhla vzájemná výměna energií. A dokonce jsme byli pochválení, že jsme ve výborné formě. Díky za to.
Dostala se ke mně fotka, jak jsme před 20 lety hráli při zahajení činnosti Charita Jablunkov. Byli jsme poctěni vedením charity zahrát si při jejich kulatém jubileu. Hrálo se venku. Začali jsme za světla, skončili potmě. Klienti nadšení. My i pořadatelé také. Perfektní občerstvení.
V duchu narozeninových oslav se konala další akce v Bludovicích. Tam jsem se dokonce setkal se svým spolužákem ze střední školy. Člověk je hrozně rád, když někoho potká po dlouhé době. Ale taky to má tu druhou smutnější stránku. Třeba se dozvíte, kdo ze spolužáků už není mezi námi…
Vlastně všechny předchozí hraní něco slavily. Na Bowlingu jsme opět zpívali už popáté v říjnu 100 lat! Tentokrát oslavenci Petrovi. Údajně měli před námi vystoupení Petr s kamarády a bylo to moc podařené. Škoda že jsme je neviděli. Ale jak jsme začali hrát, tak se hned všichni napojili na naší frekvenci a pařili s námi až do konce druhé rundy. Pak, jak už to k tomu patří, tak pozvání na raut, nějaké to pivko a pulečka a hajdy domů. A nezapomnět na dušičky. A sekat latinu atd. Mějte se hezky.

Tom a Blaf29.9.2021

Super oslava narozenin se konala v Tyře. Velice vděční posluchači a pohostinný jubilant. Dali jsme tři kratší rundičky a upalovali pokračovat v koncertování do Ropice. Počasí se vydařilo a naše produkce taky. Začali jsme za světla a skončili za tmy. Došlo i na přídavky. Přece jenom máme v Ropici nějaké to fanouškovské zázemí.
Další týden opět dvě akce v sobotu. Burčákobraní v Českém Těšíně na rynku. Skvělé prostorné pódium, opět pozorní posluchači a i organizace fungovala na jedničku. Časově jsme to tak vychytali, že jsme „Zachodzi słóneczko“ nechali zapadnout za činžák v průběhu písníčky. Normálně jsem se cítil jako nějaký faraón. A taky byl krátky rozhovor pro regionální televizi, kde jsem na sebe prozradil, kolik cca vážím.
Zrychlený přesun do Niebor na Dzień Oszeldy. Na písníčku „Aż mie roz zpuszczóm do tej dziury“ na nás normálně křepčil i ministr kultury Zaorálek, který tam byl s nějakou delegací. Koncert byl dle obecenstva úspěšný. Takže opět dík za to.
Mistrovství ČR v rychlořezbě v Třinci u Werk Arény. K hraní jsme se dostali asi se zpožděním 90 minut a ještě ke všemu začalo pršet. Zůstalo tam pár odolných vytrvalců, kterým tímto moc děkujeme.
Super byla svatba v Oldřichovicích Na Fojtství. Ženich prý na naší muzice vyrůstal a to jste měli vidět, jak na nás všichni svatebčané pařili. Ani se nám nechtělo končit hrát, a tak jsme to naše hraní natáhli na dvě delší rundy. Paráda.
Měl jsem lufta z rozloučení s létem v Bystřici. Spíš jako fóbii, že máme zatím málo repertoáru na 3h hraní. Banjista Radek překvapil a všechny premiéry, které jsme s ním hráli na veřejnosti poprvé, dal s nadhledem. Možná se nám blýská na lepší časy…
A ještě ke zvuku. Všecky zmíněné akce byly perfektně nazvučené. Pak se to hraje s takovou radosti a jistotou, že se Vám chce pokračovat v hraní dalších 30let.

Vám ať se blýská na lepší časy taky, přeje tom a BLAF25.8.2021

Srpen, ten už byl na koncertování štědřejší. Moje dceřiná společnost dělá v Diakonii v Českém Těšíně a tak mě pozvali, ať přijdu zahrát děckám na příměstský tábor jako písníčkář. Neskutečně bezprostřední publikum mě doslova překvapovalo svými reakcemi. Třeba jeden chlapec po mě opakoval skoro každý jazykolam ponaszimu a pro změnu jedna holčička se mě v polovině produkce zeptala, jestli budu ještě dlouho hrát. Ještě že má člověk s podobnými posluchači zkušenost z minula. Ale bylo to pro mě dost obohacující, a hlavně zůstal dobrý pocit na obou frontách.
Léto v parku v Jablunkově se mělo konat fakt v Parku Antoni Szpyrce, ale z důvodů dešťového počasí se přestěhovalo na radnici. Takže situace byla asi taková, že jsme měli před sebou cca 20 lidí, kteří nás ovšem vydrželi poslouchat přes hodinu, za což jim dík. A ke všemu zvučil Leszek, tak jsme si to i užívali.
Z předpokládaného nedostatku fanoušků na městském stadiónu v Třinci jsem měl skoro fóbii. A to mi ještě paní pořadatelka před našim hraním řekla, že i na známější pojmy přišlo jen tak cca 20 lidí. A světe div se, na nás jich přišlo asi tak 70 a byli moc pozorní a dobří. A nám to taky hrálo. Byli jsme v úplné sestavě. To znamená „bylo nás šest“. Další den jsme podobný průřez naší diskografií napálili do zaměstnanců firmy, která pořádala akci v bystřickém parku. Konečně se začínáme dostávat do starých kolejí.
Ve trojku jsme udělali radost oslavenci U Mrózka v Návsí. Bylo to takové komornější hraní, ale zato plně uspokojující potřeby hostů . Tančili na naše píníčky ostošest. V rokáči v Jablu Bidoni oslavovali 51. výročí od vzniku kapely. Moc se mi líbil Witch Hammer i Mlsní starci. Dobře zahráli Bidoni a OSG. My jsme to tam údajně taky dost rokově řezali a po produkci jsme slyšeli na náš účet hodně chvály, když to nepřeženu.
Zato v neděli jsem už byl z toho hektického víkendu celkem unavený a to nám bylo třeba jet zahrát do Lesznej Dolnej. To už si pak pokladáte otázky, kdo tež tam na nás bude zvědavý na konci týdne večer. A přece byli zvedaví a dopadlo to nad očekávání dobře. A tak to má být. Těšíme se na září. Máme tam naplánováno až 7 koncertů. Setrvejte s námi na frekvenci.

Tom a Blaf4.8.2021

Nějak se ten pytel s červencovým hraním předpokládaně neroztrhl, ale díky i za to.
Festival Na Pomezí. Těšili jsme se na něj jak malí kluci a připravili si důkladně repertoár, který se vztahoval jak k poctění Bubleho dlouhodobého působení v kapele, tak ke zpožděnému křtu loni vydaného cd Szufloda. Dokonce jsme si vymysleli i pár vtípků vztahujících se k těmto tématům. Bohužel díky odflinknuté práci zvukařů naše snaha přišla vniveč. Také časově jsme byli okřesáni nejvíce ze všech kapel. Holt našinci jsou pro cizí zvukaře cizinci. Tímto jim děkujeme.
Zato na narozeninách pana Jendy v hotelu Steel se nám hrálo luxusně. Zvučil nás dvorní zvukař Leszek a byli jsme v kompletní sestavě. Jak to komentoval Jano: „…opět starý dobrý Blaf“.
S Robertem a Koldou jsme zahráli v Excelsioru v H. Lomné pro představitelé a činitelé z Ústeckého kraje. Ti opravdu neskrývali ani nadšení z našeho regiónu, ani z naší blafovské muziky. Chrochtali jsme blahem. A ještě bylo jedno hezké hraní od srdce v Městské Lomné v penziónu Réva. Hráli jsme na narozeninách paní Marty a posluchači byli velice vděční a pozorní.
V srpnu a v září se už nám rozjíždí více veřejných akcí, na které se nesmírně těšíme. Jenom doufáme, že zas někdo nevymyslí nějaký lockdown.
Užívejte léta!

Tom a Blaf

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2023
12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec
20.5. Gastrofestival - Dolní Marklovice
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov
2.6. Mosty – Dětský den
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
10.6. Padesátka v Těšíně
17.6. Den obce Bocanovice
30.6. Bluegrass Theatre - Metylovice
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark - Jablunkov Park A. Szpyrce
22.7. Festyn - Filipka
29.7. Slavnosti na hřišti - Milíkov
24.8. Domov Sosna – Třinec
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel
9.9. Soukromá oslava - Bukovec
15.9. Setkání jubilantů – ND Doubrava
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce
7.10. Festival na Gírové
14.10. Čierňanský redyk – Čierne
18.11. Soukromá oslava
2.12. Obecní zabíjačka - Mosty u Jabl.(15)
6.12. Hraní pro AH Jablunkov(15)
11.12. Třinecké adventní podvečery - Trisia(18)
15.12. Chata Skalka – soukr. akce(19)
16.12. Firemní akce -Mosty Grůň(17)

KALENDÁŘ 2024
5.4. Kass Č. Těšín
31.5. Western klub - Suchdol nad Odrou(18)
1.6. Vělopolí(17)
6.7. Festival Na Pomezí(15)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
24.8.Vendryňský letní karneval

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 30
celkem - 1446

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek