HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
1.11.2022

Máme tady podzimek. Zatím teplý. V Návsí jsme slavnostně otevírali novou tělocvičnu. Střídali jsme se na ochozu s Jablunkovankou. Návštěvníci se procházeli, tančili, konzumovali a obdivovali nové sportovní prostory. Zjistili jsme také, že v Jablunkovance hrají v současné době jenom cca 3 muzikanti z Jablunkova. Ostatní jsou přespolní. Ale hraje jim to sakra dobře.
Koncem září jsem vdával dceru Zuzku a mimo jiné byl požádán, zda by jsme s Blafem nezahráli vsuvku na svatbě v Polsku Pod Tułem. Náš koncertík byl dle svatebních hostů velice příjemné zpestření. Hráli jsme sice v dešti, ale pod altánkem a ohřívaly nás plynové hořáky a ostatní výtečné nápoje. Takže se vše povedlo. Ať se mladým daří čím jak nejlíp!!!
Chata Gírová se dostala konečně do dobrých rukou. Noví majitelé uspořádali oslavu jejich 90 tých narozenin a náš koncert byl součástí kulturně turistického programu. Počasí vyšlo super. Pódium bylo prostorné a lidí hafo. Dokonce se i tančilo.
Další povedená taneční zábava byla v PZKO Mosty U Těšína. Jesień z Blafem. Bylo obsazeno do posledního místa a po tombole nás vystřídal DJ.
Taky ještě byla povedená soukromá oslava v Bystřici na Bowlingu a v Neborech U Sojki .
Teď máme na chvíli po dlouhé době pauzu. Snad zaslouženou…
Tak se držte v té nelehké době. Uvidíte, že bude líp!

Tom a Blaf19.9.2022

Hraní se za srpen a září trošku nasbíralo, tak to zkusím napsat ještě letně letmo.
Den obce s hasiči v Gutech byl deštivý. Celkem jsme se potrápili se zvukem. Už jsme párkrát zažili, že jeden člověk plnil funkci moderátora, zvukaře a organizátora a pokaždé to mělo mouchy.
Lomňanské vrcholy byla turisticko- charitativní akce a dle výsledků, čtených před našim koncertem, dopadla úspěšně. Jsme rádi, že jsme taky mohli přispět aspoň kapkou.
Soukromá oslava na Karpetné byla taky ještě venkovní. Uhráli jsme ji na komba a myslím, že naši skalní fanoušci s námi souzněli a proto to bylo tak dobré.
V dešti jsme slavnostně otevírali nadjezd v Třinci. Normálně jsem si jej prošel pěšky, jako kdysi v roce 1978, když jsme jeli se spolužáky z 9. třídy z Jabla na přijímačky na Kanadu a nevěděli, že ze stanoviště ke koksovně vede pod cestou a kolejištěm podchod. No, zahrát si na tak frekventovaném místě, se nám už asi nikdy nepodaří.
Ve zmenšené sestavě jsme vystoupili s Radkem a Koldou v Národním domě v Doubravě. Zahráli jsme dva vstupy jubilantům a kolem rour a trubek lemujících cestu jsme se nějak domotali k Těšínu.
Asi z mého pohledu letošní nejlepší hraní jsme zažili v sobotu v PZKO Marklovice. Normálně jsme naskočili hned od první písníčky na stejnou vlnu a vydrželi táhnout poctivou zábavu až do konce. Neradi se chválíme, ale bylo dokonce „standing ovation“. A to nám hodně dobíjí baterky.
Díky Vám všem a přejeme čím jak nejteplejší podzim.

Tom a Blaf1.8.2022

Bluegrass dokořán v Karviné na Lodičkách byl velice pohodový. Akorát ten můj sólový zpěv nebyl ještě v pořádku. Taky jsme se tam trošku zdrželi a pozorovali výkony kapel před námi. Dost dobré to bolo.
Na Jarmarku v Jablunkově mi ještě fušoval hlas. S vypětím a na hraně kolapsu jsem to ale chraplavě odzpíval. Neuvěřitelné byly reakce po koncertě z řad publika. Prý to mělo erotický náboj atd. No musel jsem se tomu zasmát, i když to potěšilo. Málo kdo ale ví, jak jsem se při tom zpěvu trápil. Opět musím poděkovat kapele, že mě podpořili vokálně unisono a také Leszkovi, který ten můj skřekot dokázal zkultivovat.
Týden nato jsme hráli na malé oslavičce Pod Akáty v Dolní Lomně asi pro 30 lidí. Tam už mi to konečně zpívalo. Tam byl pro změnu problém s zaparkováním, protože se souběžně konaly Vozatajské závody.
Další akce byla svatba na Nové Polaně. Jen tak tak jsme stihli postavit stan a nanosit aparaturu a už začalo lít jak z konve. Podle předpovědi se ale do 20.00 vylilo a svatebčané mohli nastoupit na plac a pařili na nás jednu hodinu až do úplného setmění. Spokojenost byla oboustranná.
Další hraní bylo v PZKO Karviná - Ráj. Bylo to spojeno s poutí Sv. Anny. Taková zahradní slavnost. Dobré pivko i cytrynówka. Vstřícní fanoušci, super reakce publika.
Hraní na chatě Pod Stožkem. Opět v dešti a pod stanem. Ale v nádherném prostředí s ještě lepší atmosférou. Hráli jsme v kompletní sestavě a hodně si užili vstřícnosti a pohostinnosti lesních mužů a jejich robek.
Ve trojku jsme pak ještě zahráli na příjemné oslavě na Písečné. Pravda, trošku jsme se tam museli namačkat, ale bylo moc dobře. A toho tutu a papu. A venku lilo a lilo. I v neděli dopoledne, když jsem se vracel pěšky pro auto.
Teď máme dva týdny volno, tak budeme nabírat sílu do dalších koncertů a těšit se na Vás.

Tom a BLAF4.7.2022

V Dolní Lomné jsme zahráli ve dvojku s Honzou starostům z Hlučínska, kteří do našeho kraje vyrazili na exkurzi. S celým Blafem a s full aparaturou jsme pobavili ve Vendryni zaměstnance firmy Sting. Moc spokojení jsme byli s reakcí publika na Silesian Bluegrass and Country festivalu v Dolní Lutyni. Taky na Festynie szkolnym w Trzyciežu jsme měli oddané publikum.
Pak jsem ještě jednou poprosil Honzu, ať mi helfne zahrát seniorům v Alžbětinkách. Bylo to na slzičky, když si klienti s námi zazpívali pár tklivých lidových písníček.
Je hyc jak v Africe a mě odešly hlasivky. A zrovna v období, kdy máme před sebou nejvíc koncertů. Tento víkend jsme hráli 3x. Na Pomezí mi už začal hlas vynechávat, ale ještě jsem to jakžtakž odkrákoral. Publikum bylo velice vstřícné a tolerantní. Určitě se mi líbil i program před námi i po nás.
Ve Vendryni Záolš mi už vydatně museli pomáhat se zpěvem kluci z kapely. No a včera v Karviné na náměstí taky a ještě k tomu jsme si rozdělili napůl repertoár s Honzou. Tak jenom pevně věřím, že mi těch pět dní bez zpěvu něco pomůže.
Přejeme hezké prázdniny!

Tom a Blaf31.5.2022

Takže než se vypravím ještě dnes pro várku cédéček s vtipama prokládanou instrumentálkami Blafu, tak zkusím shrnout naše nejposlednější tažení.
U Koldy jsme si dali jednu zkoušku na oprášení málo hraných písníček. Já se taky pochválím, že se mi podařilo trošku zazářit na zájezdu ve Slovinsku. Účastníci zájezdu mi umožnili pobavit je v recepci hotelu. Tam jsem prokládal písníčky vtipama z chystaného alba a zjistil jsem, že se opravdu nikdo nenudil, takže si myslím, že se máte na co těšit.
A teď k našemu koncertování. Nějak převažují soukromé akce, ale díky i za to. Jsou opravdu různorodé. Po svatbě ve Wiśle jsme si zahráli 3x za sebou v Hrádku. Mimochodem tam Blaf před skoro 37 lety vzniknul.
U Burego byly narozeniny kámoše Petra. V netradiční sestavě s Koldou na basu jsme pak asistovali u „Bulanio Maja“ v hangáru za šíleného deště a nakrmili se výtečnou vaječinou. Náš fanoušek Jasio to zorganizoval na jedničku a velmi si to užíval. Kolda s Radkem zvládali zahrát i takové vykopávky, které jsme nehráli i 10 let. Třeba Szpacyrek. A to třetí hraní bylo nad Dziolem ve stodole. Tam jsme přjieli v totálním krupobití, ale pak se tak vyčasilo, že bychom tam nejradši zůstali do noci. Pařba, pulky, piva, krkovička, perfektní lidi.
Na léto se už taky těšíme, protože už nás čeká občas nějaký ten festiválek. Mějte se hezky a držte mi palce, ať dovezu v pořádku ty nosiče. Zhruba za týden pak rozjedu distribuci.
Sám jsem zvědav na ty reakce. Bude to totiž dost hospodsky drsné, ale zábavné. Po naszimu, po czesku aj po słowiacku. A skoro nic jsme nevypískali. Nechte se všichni překvapit!

Veselé dny přeje
Tom a BLAF14.4.2022

Počátkem března jsme zahráli 2 koncerty na pomoc Ukrajině. Ten první byl v sobotu Na Lodičkách v Karviné. Tam vždycky hrajeme moc rádi. I počasí vyšlo. Samozřejmě byli jsme jenom součástí různorodého programu. Vydařil se i koncert pro partnerské město Tjačiv na rynku v Jablunkově. Také to byla prohlídka všech možných žánrů, ale všichni prakticky hráli na domácí scéně. Peníze se vybraly celkem slušné a doufáme, že pomohly aspoň něco. Já za sebe Ukrajině velice fandím a hrozně s nimi soucítím. Když slyším takové ty pindy, že nám ujídají chleba a že k nám přijeli v mercedesech, tak bych ty závistivce měl hned sto chutí poslat na dovolenou do Mariopolu. Dál se ale tady do politiky pouštět nechci. Je to tu o Blafu a o hraní.
V penziónu Na Kamyńcu jsme zahráli na oslavě narozenin. Hráli jsme na komba a bylo to dost povedené. Pak jsme taky v netradiční sestavě zahráli na Bubleho půlkulatinách a kulatinách jeho Zdenky. Buble si s námi celou dobu zafoukal na harmoniku, která zelenala čím dál víc. Z kmenové sestavy Blafu jsme se zúčastnili já a Radek, pak exčlen Jirka a taky brácha od Radka - taky Jirka.
Skoro v kompletní sestavě jsme zahráli několik rund mezi vtipy, které jsme nahrávali na chystané cédéčko. Konalo se to v Návsí ve vinárně U Kosa. Pozvali jsme asi 15 vypravěčů vtipů ve věku od 25 do 70 let a řvali jsme smíchy. Snad se nám to podaří vydat na cédéčku. Už mám pro ně vymýšlený název. „Brzidocy U Kosa“. Podtitul by mohl být „Nic pro dziecka“. Trošku byl kumšt vyselektovat ze 3 hodin ten humor max jednu hodinu, ale výsledek se už rýsuje. Myslím, že se pobavíte. Izer s Anderem budou závidět.
No nic. Další hraní se nám vynořuje až někde v květnu, tak zas něco málo pozkoušíme.
Přejeme Vám Veselé Velikonoce a „mokrego śmiergusta“.
A hlavně Světu mír!

Toma BLAF3.3.2022

Doba je blbá. Covid předal štafetu válce Ruska s Ukrajinou. Hraní bylo také poskromnu, ale nebudeme si naříkat. Hlavně je třeba pomoct, komu se dá, v rámci našich možnosti. Já jsem už začal v lednu. S nadšením jsem brnknul na kytaru a beknul klientům seniorům v jablunkovské Pohodě. Hrálo s mi v pohodě, ale asi po 40 minutách mě vykolejila jedna paní z řad posluchačů dotazem, jak dlouho ještě budu hrát. Znervózněl jsem tak, že jsem poslední písníčku úplně zmastil, a pak se ještě ke všemu uvěznil na záchodku, až jsem musel volat o pomoc. Chválabohu jsem tam pobyl jenom 15 minut.
Jelikož koncertů na leden a únor před námi moc nebylo, tak jsme si udělali Blaf jam session U Bullawy v Jablunkově a tam pozvali i hosty a naše kamarády Juru, Dana a Igora. Vlastně Jam sessionu se nemohl zúčastnit ani jeden z kytaristů kmenových, tak jsme nakonec hráli s čtyřčlennou hostující kytarovou sekcí. Bylo super.
Zahráli jsme si i na oslavě na Bowlingu v Žihle a chválabohu v kompletní sestavě. Pořádně jsme si to užili na obou stranách. A taky dobrého jídla a pití bylo, co hrdlo ráčilo…
Únorový Jam Session jsme s pomocí chataře Josefa zorganizovali na horské chatě Skalka. Bylo to takové veřejné soustředění. Nástroje a komba byly vyvezené chatařem Pepou na sněžném skůtru a my jsme se přepravili pěšky a lanovkou. Bylo to i s noclehem a všichni turisté se očividně bavili. Určitě to zkusíme zopakovat, ale třeba někde jinde a jindy.
Balik na Harcově. Plný sál nás přivítal už při samotném vstupu potleskem Zvučil nás Lešek. Byli jsme se ve vynikající formě. O pauzách jsme si vykládali s fanoušky a degustovali. Snad se nám to zas rozjede do starých kolejí.
I když teď ty koleje jsou úplně jiné. Podílíme se na organizaci dvou benefičních koncertů. Jeden je už tuto sobotu Na Lodičkách v Karviné a další by měl být za týden v Jablunkově. Trošku se nám to personalistický komplikuje. To je ale oproti tomu, co se děje na východ od Slovenska, úplně zanedbatelné.

Zazní to sice jak za starých časů, ale Blaf přeje touto cestou celému Světu Mír!!!23.12.2021

A máme tady Vánoce. Letos jsme si zahráli chválabohu o něco víc než loni. To ale vyhodnotím při psaní historie...
Ještě jsme stihli s Honzou zahrát seniorům v Domově Nýdek. Byl to takový moc příjemný vánoční večírek. Nehráli jsme sice koledy, ale naše blafovské zimní a vánoční písně. Mělo to komorní pěknou atmosféru a líbilo se to. A to nás vždycky povzbudí.
Wiljówke jsme si letos udělali U Pašíka. Bohužel, z důvodů šichet a nemoci nebyl ani Honza, ani Jano. Dorazil ale pozvaný host Dano i s elektrickou kytarou. Zazpíval s námi i Buble jeho osvědčený a prověřený repertoár. Trošku se i vypilo a velice nám chutnaly Pašíkovy kovbojské fazole.
Ruce nás svědí, rádi bychom si ještě letos zahráli, ale asi už to bude jenom u vánočních stromečků a v rodinném kruhu. Kdyby jste náhodou měli typ, kde koho potěšit hraním třeba v nějakém domově, nebo někde v nemocnici, tak se mi ozvěte.
Přejeme hezké Svátky Vánoční a hodně štěstí a zdraví v Novém Roce a sobě víc hraní.

Tom a BLAF30.11.2021

Tak už je to tady zas. Pořadatelé nám zrušili 4 adventní a vánoční koncerty. Máme pro to ale pochopení. Doba není dobrá a zdraví je na prvním místě. Alespoň stručně shrnu, co se nám v listopadu podařilo zrealizovat.
U Koldy jsme dali počátkem a koncem listopadu zkoušky na písně s vánoční a zimní tématikou. Zúčastnil se i Buble. Zdraví mu momentálě svědčí, humor se ho drží a my jsme tomu jenom rádi. Vystupoval s námi dokonce i v Pizzerii Verdi v Těšíně. Kromě Kozi Pikola (małe cycki), Hrčki a Skałki tam chrlil ze sebe vtipy a bavil nejen návštěvníky, ale i nás.
S Honzou jsme se rozhodli udělat takové mini turné pro seniory v domovech. Zatím jsme absolvovali třineckou Pohodu a hrálo se nám tam moc dobře. Mysleli jsme si, že 40 minut bude stačit, ale dědečkové a babičky byli na nás tak napojení, že jsme dali hodinku. Je to radost dělat radost. A asi už taky stárnu, protože jsem tam potkal kámoše, který tam je klientem. Druhá strana mince.
Nádherné hraní bylo manželskému páru U Buriana v Třinci. Pán slavil 95 let, jeho manželka 92 a spolu už dosáhli 68 let soužití. Zahráli jsme 2x přes půlhodinku a byla to moc příjemná výměna energií a brzda emocím.
Taky jsem byl pozván do Świetlicy na Mostach (polská školní družina). I ty malé děti se mnou zpívaly některé naše písníčky a moje ego se opět přes hodinku radovalo. I učitelky se radovaly. Přece je na tom našem světě i krásně. Díky za to.

Za celý Blaf přeju čím jak nejpohodovější Advent a těšíme se na Vás, jak jen to bude možné.

Tom s kapelou1.11.2021

Byl jsem pozván původně sám do Doubravy na hraní jubilantům. Tuto akci organizoval obecní úřad. Když se akce blížila, tak jsem se trošku toho svého sólo výstupu pobál a tak jsem se rozhodl, že připozvu na pomoc kytaristu Koldu a banjistu Radka. A udělal jsem dobře. Naše vstupy jsme prostřídali s Havířovskými Babkami. Hraní proběhlo v pohodě a zřejmě se líbilo všem zúčastněným.
U Sojki jsme hráli na oslavě kulatin jedné mojí známé z dětství. Přijeli jsme 7 auty, takže trošku problém s parkováním. Jinak hosté byli na nás nadržení, takže proběhla vzájemná výměna energií. A dokonce jsme byli pochválení, že jsme ve výborné formě. Díky za to.
Dostala se ke mně fotka, jak jsme před 20 lety hráli při zahajení činnosti Charita Jablunkov. Byli jsme poctěni vedením charity zahrát si při jejich kulatém jubileu. Hrálo se venku. Začali jsme za světla, skončili potmě. Klienti nadšení. My i pořadatelé také. Perfektní občerstvení.
V duchu narozeninových oslav se konala další akce v Bludovicích. Tam jsem se dokonce setkal se svým spolužákem ze střední školy. Člověk je hrozně rád, když někoho potká po dlouhé době. Ale taky to má tu druhou smutnější stránku. Třeba se dozvíte, kdo ze spolužáků už není mezi námi…
Vlastně všechny předchozí hraní něco slavily. Na Bowlingu jsme opět zpívali už popáté v říjnu 100 lat! Tentokrát oslavenci Petrovi. Údajně měli před námi vystoupení Petr s kamarády a bylo to moc podařené. Škoda že jsme je neviděli. Ale jak jsme začali hrát, tak se hned všichni napojili na naší frekvenci a pařili s námi až do konce druhé rundy. Pak, jak už to k tomu patří, tak pozvání na raut, nějaké to pivko a pulečka a hajdy domů. A nezapomnět na dušičky. A sekat latinu atd. Mějte se hezky.

Tom a Blaf

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov(18)
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice(18.30)
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty(17)
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek(16)
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí(17)
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice(19)
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
13.7. Festyn na Filipce(?)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(?)
26.7. Muzeum - Český Těšín
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8.Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Hnojník dílny(17)
19.10. PZKO Marklowice

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 6

celkem - 1457

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek